Co za zmiana! - Galaxy Z Flip 5G jednak z lepszym procesorem

Informacje o Galaxy Z Flip 5G zmieniają się z dnia na dzień. Najnowsza plotka donosi o zastosowaniu procesora z Galaxy Note 20 Ultra.

Od dłuższego czasu wiemy, że Samsung przygotowuje nową wersją Galaxy Z Flip z modemem sieci 5G. Prawdę mówiąc w dalszym ciągu zastanawiamy się dlaczego koreański producent od razu nie zintegrował modemu sieci 5G w bazowej wersji Galaxy Z Flip. Niezależnie od naszych rozważań na rynku pojawi się nowy model Galaxy Z Flip z wbudowanym modemem sieci 5G oraz znacznie wydajniejszym procesorem.

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip w wersji z modemem sieci 4G LTE

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip w wersji z modemem sieci 4G LTE

Najnowsze plotki wskazują, ze Samsung wykorzysta topowy, niezaprezentowany jeszcze oficjalnie układ Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Taki sam procesor znajdzie się pod maską amerykańskiej wersji Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2 oraz Galaxy Note 20 Ultra.

Digital Chat Station donosi, że Galaxy Z Flip 5G wykorzysta procesor Qualcomm Snapdragon 865 Plus o taktowaniu 3,09 GHz. Układ ten zastąpi zeszłorocznego Snapdragona 855 Plus.

O niezaprezentowanym jeszcze układzie Snapdragon 865 Plus mówiło się już sporo w kontekście Galaxy Note 20 Ultra. Procesor będzie o kilka procent wydajniejszy do Snpadragona 865.

Niestety poza implementacją modemu 5G i zmianą procesora Galaxy Z Flip nie doczeka się większych zmian. W dalszym ciągu smartfon ładowany będzie za pośrednictwem wolnej, 15 W ładowarki. Nie możemy liczyć także na ulepszony ekran. Nadal będzie to panel AMOLED zabezpieczony szkłem Ultra Thin Glass.

Szkoda, że Samsung nie zdecydował się na implementację pojemniejszej baterii. Model z 5G i wydajniejszym procesorem z pewnością działał będzie na baterii krócej od klasycznego Galaxy Z Flip.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Z Flip. Zapoznaj się również z najnowszymi informacjami o Galaxy Note 20.