Co zobaczymy na Gamescom 2022? Harmonogram transmisji. Sprawdź, co, kiedy i gdzie oglądać

Największe europejskie targi gier powracają w pełnej krasie. Dziś czwarty dzień Gamescom 2022, który zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Sprawdź, kiedy, jak i gdzie możesz obejrzeć zapowiedzi i prezentacje najważniejszych gier.

Gamescom 2022 wchodzi w finałową fazę - co nas jeszcze czeka?

Po przerwie wywołanej pandemią COVID-19 targi Gamescom powracają do swojej tradycyjnej, fizycznej formy. W dniach 23-28 sierpnia Kolonia stanie się europejską stolicą gamingu. Gracze z całego świata będą mogli nie tylko obejrzeć prezentacje i zapowiedzi wielu nowych gier, ale również własnoręcznie je sprawdzić. Jeśli jednak nie macie możliwości udać się do Koloni w tym roku, to najważniejsze wydarzenia i eventy z Gamescom 2022 będą dostępne również online.

Gamescom 2022 – co zobaczymy na targach?

Organizatorzy targów w Kolonii ujawnili, że swój udział w imprezie potwierdziło ponad 500 firm, w tym najwięksi wydawcy i producenci na świecie. Nie zabraknie zatem nowych wieści o grach od: 2K, 505 Games, Bandai Namco, Ubisoft, Xbox (Microsoft), PLAION (dawniej Koch Media), SEGA Europe, Team17, THQ Nordic i wielu, wielu więcej.

Kogo zabraknie?

Niestety, ale na Gamescom 2022 zabraknie również kilku istotnych wydawców i producentów, w tym:

 • Sony
 • Nintendo
 • Electronic Arts
 • Activision Blizzard
 • Take-Two
 • CD Projekt RED

Gamescom 2022 - harmonogram transmisji. Co, kiedy i gdzie oglądać

Gamescom 2022 ma być prawdziwym świętem graczy, co oznacza, że możemy liczyć na sporo wrażeń i niespodzianek. Oficjalne rozpoczęcie targów nastąpi dokładnie o godzinie 20:00 (23 sierpnia), za sprawą wydarzenia Gamescom Opening Night Live. Co jeszcze nas czeka przez najbliższych kilka dni? Poniżej znajdziecie harmonogram transmisji najważniejszych wydarzeń i eventów podczas Gamescom 2022.

Destiny 2 Showcase

Gamescom 2022

Destiny 2 Showcase (fot. Bungie)

 • Data i godzina: Wtorek, 23 sierpnia 2022 r., godzina 18:00 (tzw. pre-show zacznie się o 17:00).
 • Gdzie oglądać: Destiny 2 Showcase będzie transmitowany na żywo w serwisach Twitch i YouTube.
 • Czego możemy się spodziewać: Rok 2022 jest wyjątkowo udany dla Bungie i fanów gry Destiny 2. Za nami premiera najlepszego dodatku w historii - „Królowa Wiedźma”, a także już dwa bardzo udane sezony. To jednak nie koniec atrakcji. Podczas Destiny 2 Showcase możemy liczyć na pełną prezentację kolejnego sezonu, który rozpocznie się już 23 sierpnia oraz pierwszą zapowiedź kolejnego rozszerzenia do gry – Lightfall. Spekuluje się, że Bungie szykuje dla graczy zupełnie nową podklasę postaci opartą o moc ciemności.

Co zobaczyliśmy?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, fani Destiny 2 otrzymali mnóstwo informacji na temat przyszłości swojej ukochanej gry. Przede wszystkim zaprezentowano kolejne rozszerzenie do gry, pod tytułem "Lightfall" ("Upadek Światła"). Jego najważniejsze elementy to:

 • Nowa kampania (dostępna w trybie legendarnym)
 • Nowa podklasa postaci i moc: pasmo
 • Nowe obszar - Neptun, z cyberpunkową stolicą Neomuna
 • Nowy najazd
 • Nowy egzotyczny sprzęt

Całość okraszono znakomitym zwiastunem.

To jednak nie wszystko, już teraz wszyscy sympatycy Destiny 2 mogą cieszyć się ze startu kolejnego, 18 już sezonu. Tym razem czekają na nas historia związana z kosmicznymi piratami. Zresztą zobaczcie to sami.

Gamescom Opening Night Live

Gamescom 2022

Gamescom Opening Night Live (fot. Gamescom)

 • Data i godzina: Wtorek, 23 sierpnia 2022 r., godzina 20:00.
 • Gdzie oglądać: Gamescom Opening Night Live będzie transmitowany na żywo w serwisach Twitch i YouTube.
 • Czego możemy się spodziewać: Opening Night Live już od kilku lat jest nie tylko otwarciem targów Gamescom, ale również jego najważniejszym wydarzeniem. To właśnie podczas „ceremonii otwarcia” targów są prezentowane z reguły najważniejsze ogłoszenia. Wydarzenie poprowadzi jeden z najważniejszych branżowych dziennikarzy - Geoff Keighley, który zdradził już, że możemy liczyć na nowe materiały m.in. z takich gier jak: Dying Light 2 (DLC), Hogwarts Legacy, The Callisto Protocol czy Gotham Knights. Oprócz tego czekają na nas prezentacje nowych, niezapowiedzianych jeszcze gier. Pewniakiem jest m.in. długo wyczekiwane Dead Island 2.

Co zobaczyliśmy?

Tegoroczne otwarcie targów Gamscom 2022 nie rozczarowało. Opening Night Live wypełnione było zwiastunami, zapowiedziami i premierami gier. Wśród najciekawszych nowych tytułów warto wymienić:

 • Dune: Awakening - survival MMO od studia Funcom
 • The Lords of the Fallen - kontynuacja polskiego "souls-like'a"
 • Lies of P - przygody Pinokia w mrocznym steampunkowym świecie
 • Atlas Fallen - nowa gra action RPG od twórców The Surge
 • Dead Island 2 - długo oczekiwany slasher z zombie w roli głównej

Pełną listę najciekawszych zapowiedzi i trailerów z Opening Night Live znajdziecie TUTAJ.

Future Games Show

Gamescom 2022

Future Games Show (fot. Gamescom)

 • Data i godzina: Środa, 24 sierpnia 2022 r., godzina 20:00.
 • Gdzie oglądać: Future Games Show będzie transmitowany na żywo w serwisach Twitch i YouTube.
 • Czego możemy się spodziewać: Future Games Show to wydarzenie współtworzone przez redakcję serwisu GamesRadar. Podobnie jak w zeszłym roku możemy liczyć na liczne zapowiedzi i prezentacje zarówno nowych, jak i już wcześniej ujawnionych gier. Organizatorzy potwierdzili już, że podczas Future Games Show zobaczymy ponad 50 tytułów.

Co zobaczyliśmy?

Future Games Show na Gamescom 2022 został zdominowany przez gry indie. Szczególnie wyróżniły się tu dwa gatunki: survival i horror. Warto tu wyróżnić ciekawe Floodland od polskiego studia Vile Monarch, które przedstawia nam świat wyniszczony katastrofami naturalnymi. Rooted to z kolei dość klasyczny trzecioosobowy survival post-apo, który jednak przyciąga uwagę oprawą graficzną, która powstała przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5. Jednym z bohaterów wieczoru była gra od krakowskiego studia Bloober Team - Layers of Fear. Klimatyczny zwiastun tej produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Xbox Booth Live

Gamescom 2022

Xbox Booth Live (fot. Microsoft)

 • Data i godzina: Czwartek, 25 sierpnia 2022 r., godzina 14:00 - 20:00.
 • Gdzie oglądać: Xbox Booth Live będzie transmitowany na żywo w serwisach Twitch i YouTube.
 • Czego możemy się spodziewać: Niestety, w tym roku Microsoft nie organizuje pełnej konferencji Xbox. Zamiast tego odbędzie się sześciogodzinny cykl pokazów Xbox Booth Live, podczas którego zobaczymy m.in. wywiady z deweloperami i nowe gameplay'e z zapowiedzianych już gier. Na prezentacje nowych gier raczej nie mamy co liczyć. Microsoft potwierdził jednak, że podczas Gamescom 2022 zobaczymy niepublikowane wcześniej materiały z zapowiedzianych już tytułów, w tym: Grounded, Pentiment czy A Plague Tale: Requiem. Możliwe, że do tego grona trafi również Starfield. Po cichu liczymy także na coś nowego z Avowed – RPG'a od Obsidian Entertainment.

Co zobaczyliśmy?

Microsoft dotrzymał słowa (niestety) i podczas Xbox Booth Live odbyło się bez niespodzianek i nowych prezentacji. Mogliśmy jedynie obejrzeć kilka nowych materiałów z już dostępny i zapowiedzianych gier, jak choćby z A Plague Tale: Requiem czy Age of Empires IV. Śmiało możemy stwierdzić, że był to jeden z najgorszych występów Microsoftu w całej historii targów Gamescom.

Awesome Indies Show

Gamescom 2022

Gamescom 2022 Awesome Indies (fot. Gamescom)

 • Data i godzina: Piątek, 26 sierpnia 2022 r., godzina 17:30.
 • Gdzie oglądać: Awesome Indies Show będzie transmitowany na żywo w serwisach Twitch i YouTube.
 • Czego możemy się spodziewać: Awesome Indies Show jak już sama nazwa wskazuje, to wydarzenie poświęcone produkcjom niezależnym. Póki co wiemy jedynie, że możemy spodziewać się wielu nowych materiałów i prezentacji gier. Z całą pewnością pojawią się tytuły od takich wydawców jak: Team17, Thunderful oraz Raw Fury.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: