Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

Premiera piątego sezonu Cobra Kai już za chwilę, a my zebraliśmy najważniejsze informacje o serialu Netflixa. Kiedy premiera nowych odcinków? Jacy aktorzy dołączyli do obsady? Czy jest już nowy zwiastun? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Cobra Kai 5.

fot. Netflix

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

Cobra Kai i Karate Kid

Cobra Kai nawiązuje do serii filmów młodzieżowych z lat 80. – Karate Kid. W pierwszej części poznajemy Daniela LaRusso (Ralph Macchio), który zakochuje się w Ali Millis (Elisabeth Shue). Na ich drodze staje jej chłopak, Johnny Lawrence (William Zabka), trenujący karate w dojo Cobra Kai, prowadzonym przez sensei Johna Kreese'a (Martin Kove). Aby pokonać przeciwnika Daniel, pod okiem pana Miyagi (Pat Morita), zaczyna zgłębiać wschodnie sztuki walk.

Karate Kid II ogniskuje się wokół pana Miyagi, który zabiera Daniela na rodzinną Okinawę. Karate Kid III powraca do wątku konfliktu z pierwszej części. Po klęsce swojego dojo, Kreese szuka zemsty na Danielu i panu Miyagi. Łączy więc siły z Terrym Silverem (Thomas Ian Griffith) – znajomym z czasów wojny w Wietnamie.

Zobacz również:

 • Cobra Kai sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o serialu Netflixa
 • Bez litości! Krytycy o Cobra Kai 5 – przegląd recenzji
 • Cobra Kai – 9 rzeczy, które musisz wiedzieć przed sezonem 5

Karate Kid IV: Mistrz i uczennica nie dotyczy już losów Daniela. Tym razem pan Miyagi roztacza opiekę nad Julie Pierce (Hilary Swank), która, choć zagubiona i nieszczęśliwa, cechuje się talentem do wschodnich sztuk walk.

Cobra Kai – najważniejsze informacje

Cobra Kai to serial produkowany początkowo przez YouTube Red, przejęty później przez platformę Netflix. Opowiada o losach Daniela i Johnny'ego 34 lata po wydarzeniach znanych z serii Karate Kid.

 • Tytuł: Cobra Kai
 • Twórcy: Josh Heald, Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
 • Gatunek: komediodramat, sztuki walk
 • Liczba potwierdzonych sezonów: 5
 • Liczba dostępnych odcinków: 40
 • Czas emisji: 2018-obecnie
 • Kraj produkcji: USA
Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

Nastoletni Daniel LaRusso, fot. Columbia Pictures

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

Dorosły Daniel LaRusso, fot. Netflix

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

Nastoletni Johnny Lawrence, fot. Netflix

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

Dorosły Johnny Lawrence, fot. Columbia Pictures

Sezon 1

Po 34 latach od wygranej w turnieju All-Valley Daniel LaRusso to szanowany biznesmen, który prowadzi sieć salonów samochodowych. Tymczasem Johnny Lawrence stoczył się niemal na samo dno. Jest bezrobotny, ma problemy z alkoholem i niewiele nadziei na przyszłość. Jednak gdy pewnego dnia ratuje przed chuliganami nastoletniego Miguela, postanawia zreaktywować Cobra Kai – dojo słynące z brutalnych technik karate.

Sezon 2

Johnny łączy siły ze swoim dawnym senseiem Johnem Kreesem. Przybiera na sile rywalizacja pomiędzy dojo Cobra Kai a kierowanym przez Daniela dojo Miyagi-Do. Pierwsi uczniowie szkoły LaRusso to Sam (córka Daniela) oraz Robby (syn Johnny'ego). Kreese przejmuje kontrolę nad Cobra Kai. Johnny nawiązuje kontakt ze swoją dawną dziewczyną Ali.

Sezon 3

Kreese obwinia Johnny'ego o poważny wypadek Miguela. Robbie dołącza do Cobra Kai. Daniel wyrusza do Japonii, gdzie spotyka się ze swoją dawną miłością Kumiko oraz przeciwnikiem Chozenem Toguchim. Johnny zakłada nowe dojo o nazwie Eagle Fang, które sprzymierza się z Miyagi-Do w celu pokonania Cobra Kai.

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

fot. Netflix

Sezon 4

Johnny i Daniel łączą siły, by pokonać Cobra Kai w nadchodzącym turnieju All-Valley. Kreese nawiązuje kontakt z Terrym Silverem i razem prowadzą dojo ku spektakularnemu sukcesowi. Jednak stopniowo pojawiają się między nimi tarcia i Terry ostatecznie postanawia pozbyć się Kreese'a, wrabiając go w przestępstwo. Rozczarowany Johnnym Miguel wyrusza do Meksyku, by odnaleźć swojego ojca.

Sezon 5

Czego możemy się spodziewać w 5 sezonie serialu? Przede wszystkim rozwinięty zostanie wątek Terry'ego Silvera, któremu od dłuższego czasu marzyło się przejęcie kontroli nad dojo Cobra Kai. W trailerze możemy zobaczyć rozkwit całej sieci sal treningowych powstałej pod skrzydłami Silvera.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Daniel i jego przyjaciele nie mają zamiaru się poddać. Dojo Miyagi-Do wyruszy na wojnę, zyskując przy tym cennego sojusznika. Danielowi uda się bowiem zwerbować Chozena Toguchiego, swojego dawnego wroga z czasów walki w Okinawie.

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

fot. Netflix

Oczywiście rozwinięte zostaną też wątki młodszych bohaterów. Pojawiają się spekulacje, że Robby i Tory mogą opuścić dojo Cobra Kai, ostatecznie rozczarowani podejściem Silvera do karate.

Ważnym elementem 5 sezonu Cobra Kai na pewno będzie też wątek Miguela poszukującego swojego ojca. W sieci pojawiły się już na ten temat teorie – niektórzy uważają, że tatą chłopaka może być ktoś ze znanych już bohaterów np. Mike Barnes (główny przeciwnik Daniela z Karate Kid III) lub nawet... Terry Silver.

Data premiery

Od premiery 4 sezonu Cobra Kai minęło już kilka miesięcy, ale Netflix zadbał o to, by fani produkcji nie musieli zbyt długo czekać na powrót ulubionych bohaterów.

Zgodnie z informacją, która pojawiła się przy okazji premiery trailera nowego sezonu, Cobra Kai 5 zadebiutuje na Netfliksie 9 września 2022 roku. Jak zwykle, cały sezon (10 odcinków) zostanie udostępniony tego samego dnia.

Obsada

W piątym sezonie Cobra Kai z pewnością powróci:

 • Ralph Macchio – Daniel LaRusso
 • William Zabka – Johnny Lawrence
 • Martin Kove – John Kreese
 • Thomas Ian Griffith – Terry Silver
 • Yuji Okumoto – Chozen Toguchi
 • Xolo Maridueña – Miguel Diaz
 • Tanner Buchanan – Robby Keene
 • Peyton List – Tory Nichols
 • Mary Mouser – Samantha LaRusso
 • Jacob Bertrand – Eli "Hawk" Moskowitz
 • Gianni DeCenzo – Demetri Alexopoulos
 • Griffin Santopietro – Anthony LaRusso
 • Courtney Henggeler – Amanda LaRusso
 • Vanessa Rubio – Carmen Diaz
 • Dallas Young – Kenny Payne
 • Selah Austria – Piper
 • Khalil Everage – Chris
 • Aedin Mincks – Mitch
 • Hannah Kepple – Moon
 • Owen Morgan – Bert
 • Nathaniel Oh – Nate

Dużym hitem jest informacja o pojawieniu się w sezonie 5 Seana Kanana, który ponownie zagra Mike'a Barnesa – karatekę, który w Karate Kid III miał dla Silvera pokonać Daniela LaRusso.

Do obsady piątego sezonu Cobra Kai ma także dołączyć Alicia Hannah-Kim w roli Kim Da-Eun – południowokoreańskiej sensei, która ma wspomóc rozwijającą się sieć dojo Terry'ego Silvera.

Nie jest na razie jasne, czy do serialu powróci Paul Walter Hauser wcielający się w Stingraya.

Nowy trailer Cobra Kai 5? Będzie w stylu lat 80. [06.08.2022]

Do premiery piątego sezonu Cobra Kai pozostał nieco ponad miesiąc, a Netflix wciąż nie zaprezentował nowego plakatu serialu, nie mówiąc już o pełnym trailerze. Jednak zdaniem jednego z twórców serialu, to się może wkrótce zmienić. Kilka dni temu Jon Hurwitz napisał na Twitterze:

Wygląda więc na to, że już niedługo trailer może trafić do sieci. Zdaniem Hurwitza jest on utrzymany w klimacie filmów z lat 80, a my mocno trzymamy za to kciuki.

Pierwsze zdjęcia z Cobra Kai 5 – nowi wrogowie, nowe sojusze [10.08.2022]

Premiera 5 sezonu Cobra Kai za niecały miesiąc, Netflix rozpoczął więc akcję promocyjną swojego serialu o karate. Możemy zobaczyć na nich wszystkich bohaterów nadchodzącej odsłony show.

Cobra Kai – sezon 5 na nowych zdjęciach

Złowrogi Terry Silver i Johnny w Uberze, czyli trailer Cobra Kai 5! [17.08.2022]

Zgodnie z obietnicą Netflix publikuje coraz więcej nowych materiałów z piątego sezonu Cobra Kai. Tym razem otrzymaliśmy wyczekiwany zwiastun, dzięki któremu możemy przekonać się, co tym razem czeka bohaterów serialu.

Wygląda na to, że w nowym sezonie Terry Silver stanie się jeszcze bardziej złowrogi niż do tej pory (i dorobi się jeszcze lepszej stylówki). Tym razem jego "wspólniczką w zbrodni" będzie Kim Da-Eun, bezwzględna południowokoreańska sensei. Nie oznacza to jednak, że John Kreese zupełnie zniknie z opowieści – choć przebywa on w więzieniu, będziemy mieli szansę podejrzeć jego losy.

Oczywiście w nowym sezonie nie zabraknie tego, na co wszyscy czekają najbardziej, czyli spektakularnych bijatyk karate.

Współpraca z piekła rodem – nowy klip z Cobra Kai 5! [25.08.2022]

Jesteście ciekawi, kim jest Kim Da-Eun? Jeśli tak, zajrzyjcie do nowego materiału z Cobra Kai 5, który opublikował Disney. Dowiecie się z niego, kim jest nowa bohaterka i jaką propozycję ma dla niej przebiegły Terry Silver.

Potwierdziły się plotki, według których nowa sensei jest wnuczką Kim Sun-Yunga, dawnego senseia Silvera. Według wywiadu udzielonego przez Alicię Hannah-Kim wcielającą się w rolę karateczki, historia Kim Da-Eun będzie rozwijana przez cały sezon i zmieni nasze postrzeganie dojo Cobra Kai. Interesująco zapowiadają się też relacje między sensei a Silverem, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co stało się z poprzednimi współpracownikami Terry'ego.

Terry Silver straszy na plakacie Cobra Kai 5 [05.09.2022]

Premiera piątego sezonu Cobra Kai czeka nas w ten piątek, ale już dziś możemy przyjrzeć się bohaterom serialu. Na nowym plakacie przeboju Netflixa znaleźli się najważniejsi członkowie i członkinie rywalizujących dojo.

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

fot. Netflix

Na plakacie możemy oczywiście zobaczyć Daniela i Johnny'ego, a także Chozena Toguchiego, Kim Da-Eun, Miguela, Robbiego, Tory czy Sam. Jednak centralne miejsce zajmuje ironicznie uśmiechnięty Terry Silver – nie ma wątpliwości, że to on będzie rozdawał karty w tym sezonie. Złudzeń nie pozostawia też czarno-czerwona kolorystyka plakatu: Cobra Kai 5 upłynie pod znakiem agresywnej walki.

Daniel LaRusso vs. Chozen Toguchi. Nowy klip z Cobra Kai 5 [06.09.2022]

Jedną z największych atrakcji piątego sezonu Cobra Kai będzie oczywiście pojawienie się Chozena Toguchiego, dawnego wroga Daniela. W Karate Kid II Toguchi był najlepszym uczniem dojo Sato – ostatecznie został senseiem dojo Miyagi-Do w Okinawie. W trzecim sezonie serialu, podczas swojej podróży do Japonii, Daniel ponownie spotkał dawnego oponenta i zaprzyjaźnił się z nim. W Cobra kai 5 Chozen ma pomóc w rozprawieniu się z Terrym Silverem – a oto jak postanowił zabrać się do działania:

Na klipie możemy zobaczyć Chozena opowiadającego Danielowi o Kim Sun-Yungu – dawnym senseiu Silvera, dziadku sensei Kim Da-Eun. Koreański mistrz był jednym z najlepszych, ale też najbardziej niebezpiecznych karateków. Na czym polegała wyjatkowość jego stylu walki, Daniel ma okazję przekonać się na własnej skórze – jeśli nowa sensei Cobra Kai będzie podobna do swojego dziadka, bohaterowie rzeczywiście będą mieli twardy orzech do zgryzienia.

Cobra Kai 5 – premiera już pojutrze! 6 rzeczy, które muszą się zdarzyć [07.09.2022]

Nowy sezon Cobra Kai zbliża się wielkimi krokami, a my zastanawiamy się, co tym razem czeka bohaterów serialu. Oto 6 rzeczy, które naszym zdaniem powinny wydarzyć się w Cobra Kai 5:

Miguel i Robby wreszcie się pogodzą

Konflikt między tymi bohaterami jest naprawdę poważny – podczas szkolnej bijatyki Robby zepchnął przecież Miguela ze schodów, sprawiając, że nastolatek złamał kręgosłup. Jakby tego było mało, chłopcy uwikłani są w miłosny trójkąt z Samanthą. Do tego dochodzą skomplikowane ojcowsko-synowskie relacje między Robbym a Johnnym, który stara się być przybranym ojcem dla Miguela... cały ten galimatias sprawia, że piaty sezon Cobra Kai upłynie pod znakiem łagodzenia konfliktu obu chłopaków.

Kreese wyjdzie z więzienia

Aresztowanie Johna Kreese'a było jednym z największych zaskoczeń 4 sezonu, ale wiemy już, że sensei pojawi się w Cobra Kai 5. Z pewnością wyjdzie z więzienia i przygotuje Terry'emu jakąś perfidną zemstę. Czy zjednoczy się z Danielem i Johnnym? Jest to raczej mało prawdopodobne – znając Kreese'a będzie się starał manewrować w taki sposób. by po prostu odzyskać ukochane Cobra Kai.

Tory skonfrontuje się z Terrym

Zwycięstwo w Turnieju było dla Tory wielką chwilą. Moment triumfu zrujnowała podsłuchana rozmowa, z której wynikało, że zwycięstwo dziewczyna zawdzięcza przekupionemu przez Silvera sędziemu. Tory jest jednak zbyt dumna, by wybaczyć swojemu senseiowi takie oszustwo – w piątym sezonie z pewnością czeka nas konfrontacja (a może nawet walka) tej dwójki.

Cobra Kai 5 – kiedy odcinek 1? Data premiery, obsada, zwiastun serialu Netflixa

fot. Netflix

Mike Barnes wprowadzi jeszcze więcej chaosu

Mike Barnes to jeden z ikonicznych bohaterów Karate Kid, który pojawił się w trzeciej części serii. Był kolejnym naładowanym agresją dręczycielem, z którym musiał zmierzyć się Daniel. Jego pojawienie się w Cobra Kai sprawi, że wszyscy villaini będą wreszcie w komplecie. Kim po latach okaże się Barnes i jaką rolę odegra w konflikcie? Biorąc pod uwagę jego przeszłość, raczej nie należy spodziewać się niczego dobrego, choć twórcy już nie raz nas w takiej sytuacji zaskoczyli – w końcu Johnny i Chozen tym razem są pozytywnymi postaciami.

Anthony zacznie trenować karate

Syn Daniela i Amandy do tej pory zainteresowany był głównie grami komputerowymi, ale presja z powodu przynależności do rodziny LaRusso prawdopodobnie skłoni go do nauki sztuk walki. Duże znaczenie w podjęciu tej decyzji odegra zapewne konflikt z Kennym Paynem, który obiecał zamienić szkolne życie Anthony'ego w piekło.

Miguel dowie się prawdy o swoim ojcu

Jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń w sezonie 4 była decyzja Miguela o odnalezieniu ojca. Jednak chłopak nie tylko nie wie, kim jest ów mężczyzna, ale nie zdaje sobie też sprawy, że nie ma pojęcia o jego istnieniu. Czy uda się odnaleźć ojca chłopaka, tego nie wiemy, jednak z pewnością ten sezon znów nie będzie dla Miguela łatwy.

Cobra Kai 5 – premiera już jutro! [08.09.2022]

Już w ten piątek nadejdzie wyczekiwany przez fanów Cobra Kai moment – sezon 5 wyląduje na platformie Netflix! Oprócz spektakularnych walk, nawiązań do kina lat 80. i nastolatkowej love story, z pewnością możemy liczyć na kolejne perypetie Johnny'ego nieustannie zmagającego się z życiem. Oto przedsmak tego, co czeka senseia Lawrence'a:

Myślicie, że Johnny zrobi karierę jako kierowca ubera? Naszym zdaniem jednak powinien pozostać przy karate.

Cobra Kai – sezon 5 już na Netfliksie! [09.09.2022]

To jest ten dzień! Dziesięć, nowych, naładowanych adrenaliną odcinków Cobra Kai właśnie trafiło na platformę Netflix! A oto ich tytuły:

 • Odc. 1 Bardzo daleko od domu
 • Odc. 2 Kret
 • Odc. 3 Igranie z ogniem
 • Odc. 4 Zjazd
 • Odc. 5 Drastyczne środki
 • Odc. 6 Uroboros
 • Odc. 7 Zgniłe jaja
 • Odc. 8 Taikai
 • Odc. 9 Ocalali
 • Odc. 10 Głowa węża

Jeśli przed seansem Cobra Kai 5 chcecie sobie przypomnieć, co wydarzyło się w poprzednich sezonach, zajrzyjcie do naszego tekstu Cobra Kai – 9 rzeczy, które musisz wiedzieć przed sezonem 5