CodeWarrior - wersja dziesiąta, ostatnia

CodeWarrior, niegdyś czołowe środowisko programistyczne dla platformy systemowej Mac OS, dostępne jest już w 10. wersji. I wszystko wskazuje na to, że będzie to wersja ostatnia.

W skład CodeWarriora 10 wchodzą takie komponenty jak PowerPlant (szkielet tworzenia aplikacji na Mac OS oparty na języku C++; jak przekonuje Metrowerks, aplikacje można będzie migrować do systemów pracujących na procesorach Intela), PowerPlant X, debugger, przeglądarka profili oraz okno "traceview". CodeWarrior 10 obsługuje język projektowania obiektowego Objective-C (w tym automatyczne wyświetlanie elementów kodu i kolorowanie składni).

Wymagania systemowe CodeWarriora 10 to system Mac OS X 10.2.8 lub nowszy, procesor G3, 128 MB pamięci operacyjnej oraz 800 MB wolnego miejsca na dysku. Program jest do pobrania ze strony Metrowerks za 99 USD.

Przypomnijmy, że w związku z przesiadką Apple'a na procesory Intela, twórcy oprogramowania na Maki będą musieli porzucić CodeWarriora i przestawić się całkowicie na rozwijane obecnie przez koncern Jobsa środowisko programistyczne Xcode. Stąd też decyzja Metrowerks o zakońćzeniu rozwoju środowiska CodeWarrior. Xcode nie jest jednak jeszcze przystosowany do przejścia, wobec czego projekty stworzone w CodeWarriorze będą musiały zostać zmigrowane (więcej informacji możecie znaleźć w artykule "Umarł CodeWarrior, niech żyje Xcode!").

Więcej informacji: Metrowerks


Zobacz również