CodeZoo - kod za darmo

Firma O'Reilly uruchomiła nowy serwis dla deweloperów - CodeZoo. Powstał on z myślą o programistach, który chcą uniknąć pisania kodu, który ktoś już kiedyś napisał i który jest ogólnie dostępny. "Najlepszy kod, to taki, którego pisać nie potrzeba - który już został przez kogoś zrobiony równie dobrze albo nawet lepiej, niż by się to zrobiło samemu" - tłumaczą twórcy serwisu.

http://Codezoo.net ma na celu zapewnienie dostępu do darmowych komponentów, które mogą być wykorzystywane w budowanych projektach i pomagają skrócić czas ich tworzenia poprzez użycie gotowych, sprawdzonych i działających części.

Budując dowolną aplikację, bardzo często można znaleźć potrzebne do niej części kodu w Sieci, jednak czasami jego użycie może sprawić tyle samo, albo i więcej kłopotów, niż napisanie go od nowa. Dlatego licząc się z tym, CodeZoo skupia się tylko na tych komponentach, które są specjalnie przygotowane do ponownego użycia w nowo budowanych projektach, bez potrzeby specjalnego ich przystosowywania - wszystko według zasady "pobierz, zainstaluj i używaj". Poza tym społeczność używająca CodeZoo ma możliwość wybierania i proponowania tych najlepszych (poprzez system ocen, porad i śledzenia pobieranych komponentów). Każdy z dostępnych w serwisie komponentów będzie także opatrzony szczegółowymi informacjami, pozwalającymi na szybkie i proste użycie go w projekcie.

Na początek katalog serwisu został wypełniony komponentami javowymi, pogrupowanymi według kategorii, co pozwala na szybkie porównanie zbliżonych projektów. Serwis zachęca do aktywnej współpracy we wzbogacaniu jego zasobów i jeżeli tylko użytkownik zna lub może ma komponent, który według niego powinien się w nim znaleźć, to jest proszony o kontakt z CodeZoo - za pośrecnitwem formularza "Feedback".

Więcej informacji:

CodeZoo


Zobacz również