Codemasters wypuszcza pierwsze wideo z cyklu "Chris Harris w GRID2"

Codemasters wypuściło dziś nowe wideo przedstawiające dwa McLareny MP4-12cs, o mocy 592 koni mechanicznych, ścigające się na torze Brands Hatch. Film łączy prawdziwe zdjęcia z oszałamiającymi fragmentami z gry GRID 2.

Pierwsze wideo, z trzech zaplanowanych, przedstawia Chrisa Harrisa, dziennikarza motoryzacyjnego oraz współpracownika kanału DRIVE na YouTubie, który doradza ekipie z Codemasters w kwestiach kontroli i prowadzenia samochodów oraz doboru najlepszych maszyn do gry. W tym filmie Chris rusza swym McLarenem w pościg za Matem Jacksonem, kierowcą testowym McLarena, i wykorzystuje swoje umiejętności z gry GRID 2 by zyskać przewagę. Wideo pokazuje jak Brands Hatch zostało odtworzony w grze, oraz przedstawia zdjęcia McLarenów pokonujących "bokami" niektóre ze znanych zakrętów na torze.

Brands Hatch to tylko jeden z wielu torów przeniesionych do GRID 2. Gracze będą podróżowali po trzech kontynentach i ścigali się w zróżnicowanych środowiskach, jak na przykład na torach Yas Marinas w Abu Dhabi czy Red Bull Ring w Austrii, odcinkach ulicznych w Paryżu i Chicago, oraz na otwartych drogach skąpanego w słońcu Wybrzeża Californii czy niebezpiecznych górskich drogach Japonii.

Tryb kariery w GRID 2 postawi przed graczami wiele wyzwań i będzie od nich wymagał bycia szybkim, pierwszym na mecie oraz zostania najsławniejszym kierowcą w świecie motosportu. W tym trybie należy spodziewać się agresywnej walki na torze z kierowcami sterowanymi zaawansowaną sztuczną inteligencją. Wychodząc z modelu prowadzenia samochodu użytego w pierwszym GRIDzie, powstał nowy nazwany "TrueFeel Handling System", który używa zaawansowanej fizyki prowadzenia samochodu i gwarantuje zarówno dostępność dla wszystkich graczy jak i symulacyjny charakter, dzięki któremu nawet najlepsi będą czuli wyzwanie.

Grid2

Grid2

GRID 2 to również nowy standard dla wyścigów w trybie multiplayer z odmienną i obszerną rozgrywką oraz unikalnym systemem zdobywania doświadczenia. Wiele możliwości modyfikacji oraz integracja z RaceNet - internetowym portalem Codemasters Racing zrzeszającym wyścigowe community graczy - pozwolą na dalsze zanurzenie się w nowy świat motosportu w GRID 2.