Codemasters z prawami do Formuły 1

Znana z tworzenia wysokiej klasy produkcji o wyścigach, firma Codemasters, zapewniła sobie wyłączność do gier o Formule 1. Pierwszego tytułu powinniśmy się spodziewać już w przyszłym roku.

Codemasters ogłosiło w weekend, iż firma nabyła prawa do tworzenia produkcji związanych z Formułą 1. Wraz z tą informacją pojawiło się także zapewnienie o stworzeniu wysokobudżetowej gry wyścigowej o tej tematyce.

Firma jednak nie ma się czego obawiać. Konkurencja ma bowiem związane ręce. Codemasters nabył prawa do F1 na zasadzie wyłączności, więc na razie żaden inny producent nie może odwołać się do tego tematu.

Słynny deweloper wyścigówek widzi świetlaną przyszłość Formuły 1. Z jednej strony ze względu na rozwój samych zawodów, chociażby poprzez ciągłe budowanie nowych torów. Dodatkowo Codemasters ma nadzieję zachęcić pasjonatów tego sportu do stworzenia wirtualnej społeczności skupiającej się także wokół gier firmy.

Czy ta strategia okaże się sukcesem przekonamy się dopiero w 2009 roku. Wtedy bowiem ma się okazać pierwszy, wydany na wiele platform, tytuł związany z Formułą 1.