Codename: Panzers Faza Pierwsza - postępowanie umorzone!

Cenega Poland poinformowała, że zgodnie z postanowieniem z dnia 20.12.2004, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła śledztwo w sprawie rozpowszechniania gry 'Codename: Panzers Faza Pierwsza', rzekomo znieważającej Polskę i Polaków.

Gra 'Codename: Panzers Faza Pierwsza' ukazała się 27 sierpnia. Jednak jeszcze przed jej premierą, media zawrzały od informacji na temat treści zawartych w grze, które przekłamują historię i obrażają godność Polaków. Polskiemu dystrybutorowi wytoczono sprawę sądową, a zarzuty dotyczyły, przede wszystkim, początkowego fragmentu gry, w którym w propagandowym tonie, oficer niemiecki informowany jest o tym, że atak na Polskę jest odwetem za atak polskich sił na placówki niemieckie oraz pokazanie w jednym z filmów pijanego polskiego oficera.

Sąd odalił jednak te zarzuty uznając, że "gra nie zawiera żadnych elementów, które mogłyby być uznane za znieważające naród polski".

'Codename: Panzers Faza Pierwsza' to strategia RTS oferująca trzy kampanie, w których możemy objąć dowództwo nad siłami niemieckimi, amerykańskimi i sowieckimi. Grę stworzono na ulepszonym silniku graficznym gry 'S.W.I.N.E.', który pozwala na przedstawienie ponad 100 rodzajów jednostek z niespotykaną dotąd dokładnością. W 'Codename: Panzers' czeka na gracza w pełni trójwymiarowy teren i trzy niezwykle ciekawe kampanie osadzone w realiach historycznych.

Strona oficjalna

Polska wersja demonstracyjna


Zobacz również