ColdFusion 8 beta do pobrania

Ze strony internetowej koncernu Adobe można pobierać testowe wydanie programu ColdFusion 8, służącego do tworzenia aplikacji interetowych i stron WWW. Jedną z nowości w programie, którego pełna wersja ma się pojawić w połowie br., jest wsparcie dla technologii Microsoft .Net.

ColdFusion, czyli kolejne wydanie serwera aplikacji i środowiska zastępującego języki skryptowe do tworzenia stron jest pierwszą pozycją w porftolio Adobe, którą poddano "rebrandingowi" po przejęciu spółki Macromedia.

Do pozostałych nowinek należą m.in. opcje monitorowania wydajności serwera (Server Monitor wyszukuje wszelkie "wąskie gardła"), debugowanie kodu aplikacji (oparte na zintegrowanym środowisku programistycznym Eclipse), ponad 50 nowych znaczników i funkcji języka programowania ColdFusion Markup Language, poprawki w środowisku uruchomieniowym oraz wsparcie dla technologii Ajax i Flex. To ostatnie to, jak pamiętamy, technologia działająca po stronie klienta, z własnym językiem i kompilatorem do konwersji kodu do formatu Flash. ColdFusion umożliwia integrację technologii server-side z bazami danych, Javą i obiektami .Net, zapewniając też opcje wyszukiwania tekstu.

Więcej informacji, w dokument zawierający wszystkie nowości w ColdFusion 8 - strona firmy Adobe. Pliki instalaczjne dla Windows, Linuksa i Mac OS X dostępne są w naszym dziale FTP.


Zobacz również