ColdFusion MX 7: mobilne aplikacje internetowe

Nowe funkcje zawarte w aktualizacji dla programu ColdFusion MX firmy Macromedia, pozwolą deweloperom na pisanie aplikacji internetowych przystosowanych dla urządzeń przenośnych.

W Macromedia ColdFusion MX 7 warto zwrócić uwagę na dodanie funkcjonalności IM (instant message). Jak twierdzi Dave Gruber, senior product manager w Macromedii, pozwoli ona deweloperom aplikacji internetowych na rozszerzenie dostępności swoich programów o posiadaczy urządzeń mobilnych.

Dodatkowo, w nowej wersji ColdFusion MX znalazło się nowe narzędzie, które umożliwia dodawanie pojedynczych tagów w obrębie dużego bloku kodu HTML i transformację takich bloków w dokumenty w formacie PDF lub FlashPaper przeznaczone do wydrukowania. Pomyślano również o możliwości generowania przez takie aplikacje raportów.

ColdFusion MX 7 dostępny jest w wersji Standard Edition w cenie 1299 USD oraz w wersji Enterprise Edition za 5999 USD. Możemy nabyć zarówno samodzielną wersję serwerową, jak i dodatek do innych aplikacji serwerowych J2EE z Sun Microsystems, BEA Systems lub IBM.

Więcej informacji: Macromedia


Zobacz również