Colin 04 w kwietniu 2004

Do planu wydawniczego CD Projektu trafiła gra Colin McRae Rally 04 w wersji na PC. Tymczasem w sklepach ukazała się gra Colin 2.0 w taniej serii eXtra Gra 100% Sportu.

Czwarta część jednej z najlepszych gier rajdowych pojawi się w sprzedaży 04.04.04. Codemasters zapowiada, że wersja PC ustanowi nowy standard w tym gatunku. Biorąc pod uwagę oceny wersji konsolowej, która jest już w sprzedaży (Official Xbox: 9.1, Official PS2: 9/10, PSM2: 92%, Xbox Gamer: 5/5, C&VG: 9/10), można się spodziewać, że nie są to tylko przechwałki. Najwyraźniej firma Codemasters wzięła pod uwagę krytyczne wypowiedzi graczy na temat trzeciej odsłony Colina i stworzyła grę na miarę oczekiwań graczy.

W czwartej odsłonie gry poprawiono zdecydowanie grafikę, zarówno samochodów jak, i otoczenia. Do rozgrywki wprowadzono ponad 20 rodzajów samochodów, między innymi : Citroen Xsara, Mitsubishi Lancer Evo 7, Subaru Impreza, Ford Puma, Fiat Punto. W czwartej odsłonie poprawiono również model fizyczny zawieszenia samochodów oraz wprowadzono trzy "poziomy uszkodzeń" - Normalny, Zaawansowany i Ekspert. Czwarta odsłona Colina oferuje 7 trybów rozgrywek, które obejmują "Napęd na 4 koła", "Napęd na 2 koła", "Mistrzostwa", "Wyścigi", "Etapy", "Grupa B" (klasyczne samochody rajdowe) i, specjalnie na życzenie fanów, "Mistrzostwa w trybie Ekspert". Ścigać będziemy się na ponad trzydziestu rodzajach nawierzchni w ośmiu lokacjach na całym świecie. Więcej informacji już wkrótce.

Natomiast odświeżona edycja drugiej odsłony Colina, trafiła do kiosków i sklepów w ramach serii wydawniczej eXtra Gra 100% Sportu. Aktualnie wydanie zawiera 1 x CD z grą Colin McRae Rally 2.0, magazyn z informacjami o grze, autorach i serii eXtra Gra 100% oraz instrukcję do gry. Całość możecie nabyć za 19,99 zł. Cena czwartej odsłony gry w wersji na PC nie jest jeszcze znana.


Zobacz również