Colin McRae Rally 3

...zręczna kontra przywraca Forda Focusa na właściwy tor jazdy. McRae na prowadzeniu. Ale czy na długo?

...zręczna kontra przywraca Forda Focusa na właściwy tor jazdy. McRae na prowadzeniu. Ale czy na długo?

Trzecia odsłona Colina McRae Rally wzbudzała wiele emocji. Przecieki do prasy mówiły o możliwości jazdy tylko Focusem w trybie kariery i wielu niedociągnięciach. Kiedy gra pojawiła się w sklepach, większość wielbicieli komputerowych rajdów samochodowych miała mieszane uczucia. Niby gra wygląda lepiej. Grafikę podciągnięto prawie do granic możliwości. Każdy samochód został odwzorowany z niebywałą wręcz dbałością o szczegóły - widać na przykład tarcze hamulcowe, które po ostrej jeździe potrafią rozgrzać się do czerwoności. Niestety, jest też gorzej.

Colin McRae Rally 3

Kolejny wypucowany Citroën wyruszył w trasę. Nie mecie już nie będzie taki piękny... o ile w ogóle dojedzie.

Panowie z Codemasters bardzo chcieli coś zmienić w formule gry, a zmiany te nie wyszły na dobre. I tak tryb kariery: nie pojeździsz sobie swoim ulubionym autem z poprzednich odsłon gry. Do wyboru masz Forda Focusa i... tylko Forda Focusa. Dodatkowym utrudnieniem i niedogodnością jest fakt, że trasy są bardzo wąskie. Wymusza to pewien sposób jazdy. Nietrudno też w takich warunkach o kraksę i błyskawiczne uszkodzenie samochodu, bo Ford to wrażliwy pojazd, zwłaszcza w pierwszej wersji i wtedy jazda staje się katorgą. W końcu, gdy szczęśliwie udaje ci się zaliczyć trzy odcinki, możesz oddać auto do serwisu, gdzie... twoi mechanicy wyproszą cię z boksu i sami zmienią ustawienia.

Musisz zapomnieć o własnoręcznym grzebaniu w samochodzie. Na zdobywanie szlifów masz tylko trzy sezony. Jeśli nie uda ci się zadowolić szefów zespołu, grzecznie ci podziękują i Colin McRae pójdzie w świat szukać innej pracy. Wtedy pozostaje ci uruchomić tryb kariery i ponownie spróbować, zaczynając na najsłabszym Focusie, który z czasem, dzięki wygranym, jest udoskonalany. Colin McRae Rally 3 nie jest grą złą. Niestety, pewne "innowacje" okazały się zupełnie nietrafione.

Wydawca w Polsce CD Projekt

Informacjehttp://www.cdprojekt.info

Wymagania sprzętowe CPU 700 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 3D 32 MB

Cena 99,90 zł

Najniższa cena 59,90 zł,http://www.planetagier.com.pl

Ocena 3/5