ColorOS ma już ponad 320 milionów użytkowników

Podczas Inno Day w Shenzhen Oppo opowiedziało o swoich planach na przyszły rok, ale na tym nie koniec. Pochwaliło się również, że z autorskiego systemu korzysta ponad 320 milionów osób.

Informację tę przekazał Alen Wu, szef działu sprzedaży globalnej. Smartofny z ColoOS są obecnie używane przez 320 milionów osób. W 2020 roku ma nastąpić ekspansja systemu na rynki Ameryki Łacińskiej, producent chciałby także spróbować zawojować rynek USA. W wywiadzie dla GSM Arena Wu powiedział, że rynek amerykański jest niezwykle atrakcyjny, jednak model, jakim posługuje się Oppo, jest niemożliwy do zastosowania na nim. Producent preferuje sprzedaż bezpośrednią, podczas gdy 90% mieszkańców Stanów Zjednoczonych kupuje smartfony poprzez sieci. Istotną informacją dla użytkowników globalnych jest to, że interfejs ma być bazowany cały czas na Androidzie, a nie - jak w przypadku innych chińskich systemów operacyjnych - stanowić jego alternatywę.

Ponadto Oppo planuje zwiększyć i ulepszyć ilość działań B2B w Europie oraz Japonii, zanim spróbuje sił w USA. W wywiadzie Wu zdradził także, że rozważany jest własny model składanego smartfona, ale jak na razie rynek nie domaga się takich produktów, więc nie ma pośpiechu - choć prototyp składanego smartfona Oppo już istnieje. Jak jednak twierdzi szef firmy, Brian Shen, klienci nie są jeszcze gotowi na takie rozwiązania.