ComScore: Wzrost popularności mobilnych społeczności w Europie Zachodniej

W porównaniu do 2007 r. o 152% wzrosła popularność mobilnych serwisów społecznościowych w Europie Zachodniej - podaje ComScore. Najwięcej zwolenników mobilnego logowania się do społeczności pochodzi z Wielkiej Brytanii, najniższy stopień zainteresowania prezentują Niemcy.

W Europie Zachodniej dynamicznie wzrasta popularność korzystania z serwisów społecznościowych za pośrednictwem telefonu komórkowego - wynika z najnowszej analizy firmy badawczej ComScore. Pod lupą znaleźli się użytkownicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

W listopadzie 2008 r. liczba użytkowników mobilnych społecznościówek była o 152% większa niż 12 miesięcy wcześniej. Największy wzrost popularności odnotowały mobilne serwisy społecznościowe w Wielkiej Brytanii i Francji (po 167%), najmniejszy w Hiszpanii (114%).

Prawie co dziesiąty abonent telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii używa swego telefonu komórkowego do korzystania z serwisów społecznościowych (9,2%), najmniejszy procent zwolenników mobilnych społecznościówek występuje w Niemczech (3,3%). Średnio w pięciu krajach Europy Zachodniej 5,4% wszystkich abonentów telefonii komórkowej mobilnie korzysta z serwisów społecznościowych.

Z analizy ComScore wynika również, że mobilne korzystanie z serwisów społecznościowych w Europie Zachodniej jest domeną kobiet.

Źródło: http://www.comscore.com