ComScore: iPhone 3G = telefon dla biedaków

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę comScore, w Stanach Zjednoczonych iPhone kupują użytkownicy ze stosunkowo niewielkimi dochodami. I to mimo faktu, że całkowity koszt nabycia smartfonu Apple wcale nie jest najniższy.

Recenzja iPhone 3G

Jeśli ciągle jeszcze zastanawiasz się, czy warto kupić iPhone 3G, możemy ci pomóc. Zapoznaj się z naszą recenzją i sam oceń, czy warto go kupić.

Dodatkowe informacje: Wady i zalety iPhone 3G

Produkty Apple powodują w Stanach Zjednoczonych na tyle duże poruszenie, że bardzo uważnie przyglądają im się zarówno firmy analityczne, jak i socjologowie. Ci ostatni zresztą zaryzykowali niedawno twierdzenie, że Apple niczym magnes przyciąga artystów.

Telefon dla biednych?

Teraz pojawiło się kolejne badanie, tym razem przeprowadzone przez comScore. Zgodnie z jego wynikami, iPhone 3G jest najpopularniejszy w grupie użytkowników o niskich dochodach, czyli takich, w których na całe gospodarstwo domowe przypada roczny dochód w wysokości od 25 000 do 49 999 dolarów.

W tym sektorze wzrost sprzedaży wyniósł aż 48%, podczas gdy w gospodarstwach domowych z rocznym przychodem wyższym niż 100 000 dolarów zanotowano wzrost o zaledwie 16%.

Jen Wu, starszy analityk z comScore, podkreśla, że dodatkowe urządzenie w budżecie domowym, które kosztuje 200 dolarów (zakup) i przynajmniej 70 dolarów miesięcznie (umowa) wydaje się być ekstrawagancją.

Z drugiej strony iPhone 3G może być uznany za urządzenie wielofunkcyjne potrafiące zastąpić przenośny komputer, odtwarzacz plików multimedialnych, a od biedy również nawigację - co oznacza, że jego zakup w pewnym sensie pozwala na oszczędności.

Warto przeczytać: "iPhone sales hottest among low-income consumers"


Zobacz również