Combimouse - para "mieszana"

Australijska firma Combimouse ogłosiła koniec prac nad projektem o nazwie Combimouse. Zadaniem tego urządzenia jest podniesienie komfortu pracy przy komputerze poprzez wyeliminowanie konieczności ciągłego przekładania dłoni pomiędzy klawiaturą a myszą.

Combimouse to po prostu klawiatura podzielona na dwie części - lewą i prawą. Pierwsza jest znacznie większa (190 x 190 x 25 mm) i cięższa (380 g) od drugiej (145 x 180 x 25 mm, waga - 170 g), która dysponuje dodatkową funkcją myszki optycznej (800 dpi). Komunikują się one między sobą drogą radiową (2,4 GHz, zasięg - 10 m), natomiast do współpracy z komputerem używają interfejsu USB.

Combimouse

Combimouse

Użytkowanie tak skonstruowanego urządzenia wydaje się bardzo proste. Wystarczy bowiem nacisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się w prawym elemencie, aby zamienił się on w "gryzonia" z pięcioma przyciskami funkcyjnymi (rolę tą pełnią klawisze: I,O,J,K,L) i kółkiem do przewijania, który umieszczono w elemencie lewym. Każda z części zasilana jest dwoma bateriami AA, które powinny wystarczyć na rok pracy. Warto też wspomnieć o dostępnych kolorach: czarnym, zielonym, niebieskim i... różowym!

Niestety, cena nowego urządzenia na razie nie jest znana. Nie wiadomo również, kiedy trafi ono do sprzedaży, gdyż właśnie trwają poszukiwania firmy mogącej podjąć się jego produkcji.

Więcej informacji: Combimouse.