Comdeksowe ciekawostki Eizo

Koncern zaprezentował podczas targów Comdex Fall 2002 trzy nowe modele monitorów. Jednym z nich jest 50-calowy, panoramiczny wyświetlacz plazmowy, zaś dwa pozostałe dysponują bardzo ciekawymi funkcjami, np. automatycznym dopasowaniem kontrastu do uruchomionej aplikacji.

Największe wrażenie spośród nowości Eizo robi zdecydowanie plazmowy o nazwie FlexScan P5072 (który właśnie trafił do sprzedaży). Urządzenie wyświetla niezwykle jasny i kontrastowy obraz w formacie 16:9 (nadaje się więc idealnie do oglądania filmów DVD). FlexScan P5072 obsługuje ponadto standard , oferuje funkcję Picture-in-picture, 5-portowy hub USB oraz komplet wejść i wyjść wideo. Dodatkową zaletą wyświetlacza jest możliwość wykorzystania bardzo długiego przewodu sygnałowego - nawet do 120 metrów. Cena wyświetlacza wydaje się dość adekwatna do jego możliwości - wynosi ok. 16000 USD.

Kolejna nowość Eizo to 21-calowy monitor CRT o nazwie FlexScan T966. Zdaniem producenta jest to pierwszy monitor na rynku wspierający opracowaną przez Epsona technologię zarządzania kolorami Print Image Matching II. Kolejną ciekawą cechą T966 jest możliwość automatycznego dostosowywania parametrów obrazu do uruchomionej aplikacji. Możliwe jest skonfigurowanie do 5 takich profili. Eizo FlexScan T966 ma w chwili wprowadzenia do sprzedaży (jeszcze w tym roku) kosztować ok. 1300 USD.

W pierwszym kwartale 2003 roku na rynek ma trafić jeszcze jeden monitor Eizo - tym razem ciekłokrystaliczny FlexScan L985EX o przekątnej ekranu 21 cali. Najciekawszą cechą wyróżniającą ten model spośród innych jest system zabezpieczający go przed kradzieżą. Polega on na tym, że próba uruchomienia L985EX po podłączeniu do komputera innego niż maszyna właściciela monitora kończy się niepowodzeniem. Cena L985EX wyniesie ok. 3000 USD.