Comic-Con online - czy możemy uczestniczyć w wydarzeniu z domu za darmo?

SDCC 2021 już niedługo! Jak wydarzenie będzie prowadzone w tym roku? Czy zobaczymy cosplaye uczestników? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Comic-Con, gigantyczna konwencja popkultury w San Diego, która gromadzi fanów komiksów, gier, telewizji, filmów i nie tylko, będzie w tym roku ponownie prowadzona wirtualnie z powodu pandemii koronawirusa. W zeszłym roku to ogromne wydarzenie odbyło się online po raz pierwszy. Występy artystów, gwiazd i reżyserów zostały nagrane wcześniej i pokazane na wydarzeniu na specjalnych ekranach.

W tym roku Comic-Con jest zaplanowany na trzy dni zamiast czterech - od 23 do 25 lipca, z kilkoma wcześniejszymi wydarzeniami, które odbędą się 21 i 22 lipca.

Zobacz również:

  • LiDAR w iPhone 12 Pro/Pro Max zadba o Twój dystans społeczny

"Mimo że narzekamy na przesunięcie terminu wydarzenia, nasze zaangażowanie w społeczność fanów i sztuki pozostaje ważną częścią tego, kim jesteśmy" - napisali organizatorzy Comic-Conu w marcu - "Dziękujemy wszystkim za wasze ciągłe i niezachwiane wsparcie w tych trudnych czasach".

Bonnie Burton/CNET

Zaletą prowadzenia eventu online jest to, że możemy w nim uczestniczyć za darmo, parkowanie nie stanowi problemu, a domowe przekąski są prawdopodobnie lepsze niż te, które dostalibyśmy na miejscu. Ale uczestnikom z pewnością będzie brakowało spotkań z gwiazdami ich ulubionych programów i filmów, a także z innymi fanami. Jeden z ikonicznych elementów Comic-Conu - cosplaye uczestników - będzie nadal obecny, tylko w innej formie.

Polecamy: Kajko i Kokosz: Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu - recenzja

Źródło: cnet.com