Command & Conquer 4 tylko dla Windows

Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała Command & Conquer 4. Gra trafi do sklepów w 2010 roku. Na użytkowników czekać będzie wiele nowości, w tym rozgrywka opartą na klasach, mobilne bazy i rozwój statystyk gracza obejmujący wszystkie dostępne tryby zabawy. Co ważne, Command & Conquer 4 dostępna będzie wyłącznie dla posiadaczy komputerów PC.

Fabuła Command & Conquer 4 rozpoczyna się po wydarzeniach, które miały miejsce w Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium.

EA przedstawiła zarys fabuły w komunikacje do mediów: "Jest rok 2062 i ludzkość stoi na skraju zagłady. W ciągu sześciu kolejnych lat pola kryształów Tyberium rozrosną się na tyle, że Ziemia stanie się miejscem niezdatnym do zamieszkania. W tym właśnie czasie dwaj śmiertelni wrogowie: Global Defense Initiative (GDI) i Bractwo Nod zaczną poszukiwać sposobu na przetrwanie. Lider Nod, charyzmatyczny Kane, wybierze się do kwatery głównej sił GDI. Co planuje robić w sercu obozu nieprzyjaciół? Command & Conquer 4 przyniesie odpowiedzi na wszystkie dotychczasowe pytania i stanie się zwieńczeniem historii. Fani poznają przyszłość Ziemi, Nod, kryształów Tyberium, GDI i przede wszystkim, motywy Kane'a".

Command & Conquer 4 poza dwoma kampaniami przeznaczonymi dla pojedynczego gracza oferować będzie także tryb wieloosobowy. Fani otrzymają m.in. możliwość kooperacji oraz rywalizacji w pięcioosobowych zespołach. Najnowszy tytuł z serii Command & Conquer dostępny będzie wyłącznie dla posiadaczy komputerów PC.


Zobacz również