Command & Conquer Generals dla Maca już w fazie beta!

Wielkimi krokami zbliża się premiera Command & Conquer Generals w wersji dla posiadaczy Macintoshy. Wprowadzenie tej niezwykle popularnej strategii czasu rzeczywistego na rynek przewidziane jest na kwiecień, a poziom zaawansowania prac nad konwersją, według zapewnień Aspyr Media, osiągnął już fazę beta testów.

Command & Conquer Generals stawia nas w roli przywódcy jednej z trzech sił militarnych o różnym stopniu zaawansowania technicznego: Stanów Zjednoczonych, Chin oraz armii 'globalnego wyzwolenia', która wykorzystuje strategię 'około-terrorytyczną' w walce z o wiele bardziej technicznie zaawansowanymi przeciwnikami. Rozporządzamy piechotą, pojazdami zmechanizowanymi oraz flotą powietrzną na trójwymiarowych mapach odwzorowanych z dużą dbałością o szczegóły.

W trybie multiplayer możliwe jest rozgrywanie potyczek przeciwko maksymalnie 7 graczom. I tu niestety pierwsza niespodzianka. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w tym trybie możliwe będzie jedynie nawiązanie połączenia typu Mac-to-Mac. Miejmy zatem nadzieję, iż opcja Mac-to-PC ujrzy światło dzienne przy najbliższej okazji.

Wymagania systemowe do uruchomienia Command & Conquer Generals przedstawiają się następująco: komputer z procesorem G4 / 1GHz, system operacyjny Mac OS X 10.2.6, 256MB pamięci RAM, 1,6 GB wolnej przestrzeni dyskowej, napęd DVD, karta graficzna ATI Radeon 7500 lub Nvidia GeForce2 MX, 32MB wirtualnej pamięci VRAM.

Konwersją gry na platformę Macintosh zajmuje się stały współpracownik Aspyr Media – firma i5works, która w swoim dotychczasowym dorobku ma już zlokalizowanie takich pozycji, jak Ghost Recon, Raven Shield, SimCity 4, czy X2: Wolverine's Revenge. Na stronie Aspyr Media można już składać zamówienia w tzw. przedsprzedaży na Command & Conquer Generals, za którą będzie trzeba zapłacić 49,99 USD.

Więcej informacji: http://www.aspyr.com


Zobacz również