Command & Conquer Generals dla Maca już w fazie beta!

Wielkimi krokami zbliża się premiera Command & Conquer Generals w wersji dla posiadaczy Macintoshy. Wprowadzenie tej niezwykle popularnej strategii czasu rzeczywistego na rynek przewidziane jest na kwiecień, a poziom zaawansowania prac nad konwersją, według zapewnień Aspyr Media, osiągnął już fazę beta testów.

Command & Conquer Generals dla Maca już w fazie beta!
Command & Conquer Generals stawia nas w roli przywódcy jednej z trzech sił militarnych o różnym stopniu zaawansowania technicznego: Stanów Zjednoczonych, Chin oraz armii 'globalnego wyzwolenia', która wykorzystuje strategię 'około-terrorytyczną' w walce z o wiele bardziej technicznie zaawansowanymi przeciwnikami. Rozporządzamy piechotą, pojazdami zmechanizowanymi oraz flotą powietrzną na trójwymiarowych mapach odwzorowanych z dużą dbałością o szczegóły.

Command & Conquer Generals dla Maca już w fazie beta!
W trybie multiplayer możliwe jest rozgrywanie potyczek przeciwko maksymalnie 7 graczom. I tu niestety pierwsza niespodzianka. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w tym trybie możliwe będzie jedynie nawiązanie połączenia typu Mac-to-Mac. Miejmy zatem nadzieję, iż opcja Mac-to-PC ujrzy światło dzienne przy najbliższej okazji.

Wymagania systemowe do uruchomienia Command & Conquer Generals przedstawiają się następująco: komputer z procesorem G4 / 1GHz, system operacyjny Mac OS X 10.2.6, 256MB pamięci RAM, 1,6 GB wolnej przestrzeni dyskowej, napęd DVD, karta graficzna ATI Radeon 7500 lub Nvidia GeForce2 MX, 32MB wirtualnej pamięci VRAM.

Command & Conquer Generals dla Maca już w fazie beta!
Konwersją gry na platformę Macintosh zajmuje się stały współpracownik Aspyr Media – firma i5works, która w swoim dotychczasowym dorobku ma już zlokalizowanie takich pozycji, jak Ghost Recon, Raven Shield, SimCity 4, czy X2: Wolverine's Revenge. Na stronie Aspyr Media można już składać zamówienia w tzw. przedsprzedaży na Command & Conquer Generals, za którą będzie trzeba zapłacić 49,99 USD.

Więcej informacji: http://www.aspyr.com