Command & Conquer: Yuri's Revenge

Globalny konflikt rozgorzał na nowo. Sowieci i Alianci jednoczą swe siły w walce z nowym wrogiem. Jest nim tajemnicza armia Yuri'ego, której główną bronią jest zdolność do przejmowania kontroli nad umysłami ludzkimi. Tak w telegraficznym skrócie przedstawia się fabuła pierwszego oficjalnego rozszerzenia do strategii czasu rzeczywistego zatytułowanej Command & Conquer: Red Alert 2.

Ludzie z Westwood Studios zdążyli nas już przyzwyczaić, że do każdej gry z serii Command & Conquer przygotowują oni co najmniej jedno pełnowymiarowe rozszerzenie. Nie inaczej stało się w przypadku drugiej części Red Alert, gdyż trwają już prace nad pierwszym oficjalnym add-onem do niej. Jego pełny tytuł brzmi Command & Conquer: Yuri's Revenge, a rynkowa premiera nastąpi najprawdopodobniej w połowie jesieni 2001 roku. Dystrybucją na terenie Polski zajmie się wydawnictwo IM Group.

Gdy w Londynie podpisano traktat rozejmowy wydawało się, że konflikt zbrojny pomiędzy ZSRR i Aliantami dobiegł wreszcie końca. Jednak uczestnicy konferencji pokojowej nie zdawali sobie sprawy, że Yuri (były doradca radzieckiego premiera Romanova) ciągle żyje i w ukryciu przygotowuje się do opanowania świata. Tajną bronią jego armii jest technologia umożliwiająca kontrolowanie ludzkich umysłów. Gdy demoniczny dyktator zaczyna realizować swój straszliwy plan, Sowieci wraz ze stroną aliancką postanawiają stawić czoła zagrożeniu. Rozpoczyna się kolejna wojna na globalną skalę.

Programiści zaimplementują zupełnie nową kampanię dla samotnego gracza. W jej skład wejdzie 14 misji, których akcja toczyć się ma w takich lokacjach, jak: Kair, Hollywood, Londyn, Transylwania, a nawet powierzchnia Księżyca. Pomiędzy poszczególnymi scenariuszami pojawią się digitalizowane scenki przerywnikowe. Ich ogólna długość wyniesie około godziny. Całość uzupełni 10 plansz dedykowanych trybowi multiplayer. Warto zauważyć, że ten ostatni poddany zostanie ulepszeniom, dzięki czemu dynamika rozgrywki wieloosobowej ulegnie znacznemu zwiększeniu.

Twórcy Yuri's Revenge twierdzą, że będzie to największe oficjalne rozszerzenie w dziejach serii Command & Conquer. Z całą pewnością zadowoli ono wszystkich posiadaczy pełnej wersji Red Alert 2, gdyż zaoferuje sporo innowacji i ulepszeń. Wygląda na to, że firma Westwood Studios po raz kolejny pokaże klasę.