Commandos 3 - Kierunek Berlin

Parszywa szóstka komandosów wyrusza na front, aby zadać wrogowi większe straty niż dywizja pancerna

Parszywa szóstka komandosów wyrusza na front, aby zadać wrogowi większe straty niż dywizja pancerna.

Gra nawiązuje klimatem do dobrze znanych filmów wojennych, osadzonych w realiach II wojny światowej.

A zatem czeka cię zarówno zdobywanie umocnień artyleryjskich, jak i przemykanie się po ulicach Berlina. Stoczysz z nazistami walki na dachu pędzącego pociągu i będziesz polował na wrogich snajperów.

Grafika wygląda pięknie. Niestety, sztuczna inteligencja przeciwników jest na takim poziomie, że początkujący gracze będą mieli problemy z wypełnianiem większości zadań. Muzyka świetnie wprowadza w klimat gry. Zabawę urozmaicają zwroty akcji i typowo filmowe dialogi bohaterów.

Parszywa szóstka

Commandos 3 - Kierunek Berlin

Jak w dobrych wojennych filmach: pędzący pociąg pełen hitlerowców i garstka bohaterskich komandosów.

Gra zawiera trzy kampanie: Stalingrad, Europa Środkowa i Normandia, które w sumie składają się z 12 misji. Dostępna jest również opcja gry w sieci, lecz rozgrywka jest słaba i niewarta uwagi.

Do dyspozycji otrzymujesz sześcioosobowy oddział komandosów, złożony z wybitnych specjalistów.

Są to: Zielony Beret, Snajper, Saper, Nurek, Złodziej i Szpieg. Każdy z nich ma unikatowe umiejętności. Każdy też potrafi wykorzystywać specjalistyczną broń i ekwipunek, np. karabin snajperski, miny, ładunki wybuchowe, bazookę, gaz usypiający, truciznę i strunę.

Szóstka komandosów może się oczywiście posługiwać zwykłą bronią aliancką i niemiecką, od pistoletu począwszy, na karabinie szturmowym skończywszy.

W grze najważniejszy jest spryt.

Commandos 3 - Kierunek Berlin

W Stalingradzie walczysz podczas regularnych nalotów.

W żadnej z misji nie dostajesz pod swe rozkazy wszystkich komandosów. W dodatku zwykle działasz na terenie wroga, a Niemcy mają ogromną przewagę liczebną. Błędne decyzje kończą się alarmem, a co za tym idzie śmiercią twoich ludzi lub fiaskiem misji, gdy wróg dowie się o obecności komandosów. Żołnierze muszą więc skradać się, usuwać ciała wrogów i sprawdzać, co znajduje się w polu widzenia wartowników. Bez współpracy między członkami oddziału nie masz szans na zwycięstwo.

Zabawa jest wymagająca, lecz warta każdej poświęconej na nią minuty.

Wydawca w Polsce Cenega

Informacjehttp://www.cenega.pl

Wymagania sprzętowe CPU 700 MHz,128 MB RAM, karta 3D 32 MB

Cena 139,90 zł

Najniższa cena 89,99 zł,http://www.timsoft.pl

Ocena 5/5