Commodore 64 powraca! Już w sprzedaży

Niemożliwe stało się faktem. Firma Commodore USA rozpoczęła sprzedaż nowego C-64. Kultowa maszyna w nowej wesji posiada procesor Intel Atom 1,8 GHz i nagrywarkę Blu-ray. Współpracuje z systemami Windows, Linux i Commodore OS.


Nowe C-64 to nie tylko emulator do 8-bitówek. Po lewej stronie: nagrywarka DVD.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Wejścia z tyłu komputera (m.in. USB i SATA), a tle: klasyczna dioda C-64, która służy teraz jako przycisk "POWER".

Prace nad projektem trwały od września 2010 r., kiedy Commodore USA uzyskało licencję na produkcję komputerów Amiga i Commodore. Twórcy twierdzą, że nowe C64 jest nie tylko bardzo podobne, ale nawet lepsze niż pierwowzór.

Nowe C-64: wielki powrót kultowej maszyny?

Wewnątrz klawiatury zmieszczono m.in. 4 GB pamięci RAM DDR3, procesor Intel Atom 1,80 GHz i kartę graficzną nVidia Ion2. Jest też dźwięk Realtek ALC662 i wszystkie gniazda spotykane we współczesnych pecetach (USB, SATA, PCI Express itp.).

Zobacz również:

  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Na obudowie C-64, po lewej stronie umieszczono nagrywarkę DVD (opcjonalnie: Blu-ray). Po prawej są zaś gniazda kart USB, a z tyłu wszystkie wejścia do podłączenia monitora, routera czy drukarki.

Nowe Commodore 64 pozwala w mgnieniu oka przenosić się między systemami. Obsługuje platformy Windows i Linux, a także Commodore OS - wierną kopię domyślnego systemu C-64, rozszerzoną o zrzuty ekranu i kilka dodatkowych opcji.

Commodore 64 można nabyć w jednej z czterech wersji ("Basic", "Standard", "Deluxe" i "Ultimate"), których ceny wahają się od 595 do 895 dolarów. Dostawa zamówionych komputerów rozpocznie się w maju 2011 r. Szczegóły w sklepie Commodore USA Web Store.

Twórcy zapowiadają, że klienci wraz z C-64 dostaną też prezent: zestaw klasycznych gier 8-bitowych. Cena dość duża, ale maniacy i tak kupią raczej Nowe Commodore niż iPada 2 ;)

Specyfikacja - Commodore 64x

  • Procesor: Intel Atom D525 1.80GHz
  • Pamięć RAM DDR3: 2 GB (można rozszerzyć do 4 GB)
  • Układ graficzny: NVIDIA Ion2
  • Karta dźwiękowa: Realtek ALC662 6-CH HD Audio
  • System operacyjny: Ubuntu 10.10 / Commodore OS 1.0
  • Wejścia HDMI, USB, SATA
  • Nagrywarka DVD (Blu-ray)
  • Tradycyjna obudowa C-64

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: