Commodore atakuje mocnymi komputerami

Wielu starszych graczy pamięta czasy, kiedy to na rynku królowały platformy typu Commodore 64. Od pewnego czasu wiadomo, że firma ta powróciła do gry. Commodore właśnie wypuściła na rynek serię komputerów przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników.

Jak pisaliśmy w marcu tego roku, Commodore ponownie wkroczyło na rynek komputerów. Teraz firma działa jako Commodore Gaming i pod tą nazwą sprzedaje sprzęt na terenie Europy i Ameryki. Najważniejsze, że lista modeli, które ma w ofercie, jest już całkowicie oficjalna.

Commodore wypuściło cztery modele komputerów oznaczonych odpowiednio - XX, GX, GS i G. Oczywiście nowe produkty Commodore nie działają już pod systemem AmigaOS. Wszystkie pracują na Windows Vista. W zależności od klasy sprzętu, oferowana jest wersja Ultimate bądź Home Premium.

Najmocniejsza z machin Commodore to XX. Sercem tego komputera jest procesor z serii Intel Core 2 Extreme Quad-Core. Za grafikę odpowiadają tu dwie karty Nvidia 8800 GTX 768mb które zdolne są wykorzystywać zamieszczonego w Windows Vista DirextX 10. Właściciel tego monstrum będzie miał do wykorzystania 800 GB przestrzeni na dysku twardym i najwyższej klasy kartę muzyczną Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer. Oczywiście specyfikację można modyfikować według własnego uznania.

Ciekawie prezentuje się możliwość zmiany wyglądu maszyny. Użytkownik może wybrać wygląd obudowy swojego komputera posługując się rozbudowaną biblioteką wzorów. Każdy znajdzie coś dla siebie - od fotografii artystycznej, poprzez projekty inspirowane grami, aż po graffiti.

Wszystkie wzory oraz specyfikacje sprzętu dostępne są na stronie Commodore Gaming. W tym samym miejscu można również zamówić wybrane produkty.