Commodore powraca!!

Firma odpowiedzialna za powstanie Commodore 64 - swego czasu jednego z najpopularniejszych komputerów osobistych, powraca z nowym produktem. Tym razem nie będzie to komputer, lecz... odtwarzacz plików MP3 e-Vic.

Commodore powraca!!

e-Vic

Odtwarzacz wyposażony jest w twardy dysk o pojemności 20 GB - oprócz plików MP3 potrafi również odtwarzać muzykę zapisaną w formacie WMA (Windows Media Audio) i nieskompresowane pliki WAV. E-Vic ma stosunkowo duży wyświetlacz LCD o rozdzielczości 128 x 64 piksele, zaś oprócz odtwarzania muzyki potrafi dodatkowo nagrywać dźwięk - z wejścia liniowego lub za pośrednictwem wbudowanego mikrofonu.

Co ciekawe, producent poinformował, że urządzenie sprzedawane będzie w komplecie ze stacją dokującą, która umożliwi m.in. podłączenie do e-Vica cyfrowego aparatu fotograficznego i skopiowanie zdjęć z jego pamięci na dysk odtwarzacza.

Wbudowany akumulator wystarcza na ok. 10 - 15 godzin pracy. Urządzenie mierzy 81 mm x 62 mm x 16 mm i waży ok. 145 g. Jego ceny na razie nie podano - wiadomo za to, że odtwarzacz będzie dostępny na początku sierpnia.