CompactFlash Ultimate - pojemne i szybkie

W ofercie firmy Kingston Technology debiutują kolejne modele kart pamięci flash z zaprezentowanej w maju serii Ultimate. Oprócz pojemności nośników na uwagę zasługują parametry pracy.

Karty Kingston CompactFlash Ultimate

Karty Kingston CompactFlash Ultimate

Jak podkreślają przedstawiciele producenta, nowe karty pamięci CompactFlash Ultimate znajdą swoich potencjalnych nabywców wśród profesjonalnych fotografów, którzy cenią sobie szybkość pracy. Dostępne w dwóch wersjach pojemności (2 oraz 4 GB) zapisują dane z szybkością 15 MB/s (szybkość zapisu danych określona jest mnożnikiem 100x). Odczyt odbywa się z maksymalną prędkością 18 MB/s.

Nośniki formatu CF Typ I o wymiarach: 36,4 x 42,8 x 3,3 mm mogą pracować w zakresie temperatur od 0 do 60 stopni Celsjusza, a Kingston Technology zapewnia na nie wieczystą gwarancję. Dodatkowo posiadają one specjalny tryb oszczędzania energii, który automatycznie potrafi ustawić kartę w trybie uśpienia.

Sugerowane ceny netto nowych kart pamięci CompactFlash Ultimate to 177 EUR (za nośnik o pojemności 2 GB) oraz 310 EUR (za nośnik o pojemności 4 GB).

Więcej informacji: Kingston Technology


Zobacz również