Company of Heroes: Kompania Braci w "złocie"

Dobra wiadomość dla wszystkich z niecierpliwością oczekujących na premierę strategii Company of Heroes. Na oficjalnej stronie firmy Relic Entertainment pojawiła się informacja, że produkt osiągnął już "złoty" status. Oznacza to, że w najbliższych dniach trafi do tłoczni.

Company of Heroes: Kompania Braci w "złocie"
Program zadebiutuje na amerykańskim rynku we wrześniu (jak podaje sieć sklepów GameStop - 11.09). Do Europy program trafi prawdopodobnie kilkanaście dni później - 29 września (według internetowego sklepu Gameplay).

W naszym kraju, dystrybucją zajmie się CD Projekt. Firma nie podała jeszcze terminu, w którym Kompania Braci (polski tytuł) trafi do sklepów.

Akcja Company of Heroes osadzona jest w czasach II wojny światowej. Trzon fabuły stanowią perypetie Kompanii Able, od czasu pamiętnego desantu w Normandii, po walki w głębi Europy.

Rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza przedstawia działania wojenne na całym zachodnim froncie najkrwawszej wojny w historii ludzkości. Wariant gry wieloosobowej umożliwi sprawdzenie talentu strategicznego w rywalizacji z innymi graczami.

W grze nie zabraknie widowiskowych scen i dynamicznych walk różnorodnych jednostek. Zachowanie żołnierzy zostało odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach. Wystrzeliwane przez nich pociski na stałe zmieniają scenerie gry i dają możliwość zburzenia niemal każdego elementu otoczenia. Wszystko to za sprawą zaawansowanego silnika graficznego Essence Engine.

Oficjalna strona pod tym adresem.