Company of Heroes do pogrania za darmo

Od września 2010 r. gracze w Ameryce Północnej będą mogli zagrać w Company of Heroes Online, sieciową wersję jednego z najsłynniejszych RTS-ów ostatnich lat.

Company of Heroes - w polskiej wersji: Kompania Braci - to niesamowicie grywalna, a zarazem wiernie odwzorowująca realia pola bitwy, strategia studia Relic. Produkcja wydana została w 2006 r. i doczekała się do tej pory dwóch dodatków, Na linii frontu i Chwała bohaterom.

Company of Heroes Online to najnowsza jak dotąd pozycja w serii. Gra pozwala toczyć sieciowe pojedynki nawet ośmiu graczom na jednej mapie. Użytkownicy mogą wybrać doktrynę wojenną (obejmującą m.in. rodzaj wojsk, którymi zechcą kierować, np. piechota, wojska powietrzno-desantowe, wojska pancerne, itp).

Zobacz również:

  • Company of Heroes 3 - kampania zapowiada się świetnie. Zobacz nowy gameplay
  • Minecraft jako gra strategiczna? Dotarliśmy do ciekawych informacji

Gracz rozgrywając kolejne potyczki nabywa doświadczenie, a jego jednostki poprawiają swoją wartość bojową.

Początkowo Company of Heroes Online tworzono z myślą o graczach online w Chinach i Korei Południowej - w tych krajach w sieciowe COH można już grać.

Company of Heroes Online - zobacz trailer

Wydawca gry, THQ, zapowiedział jednak rozszerzenie dostępności gry na inne rynki. We wrześniu 2010 r. w Company of Heroes Online będą mogli zagrać Amerykanie i Kanadyjczycy. Niestety dystrybutor gry nie ujawnił na razie, czy z możliwości tej będą mogli skorzystać również gracze w Europie.

Rozgrywka będzie bezpłatna, ale internauci będą mogli kupować dodatkowe, specjalne jednostki czy ulepszenia (umożliwi im to system mikro-płatności).

Więcej informacji: Company of Heroes