Compaq wciąż na topie

Compaq wciąż jest liderem w zakresie sprzedaży domowych komputerów PC. Raport IDC ujawnia szczegółowe dane na ten temat.

Według ostatniego kwartalnego raportu International Data Corporation, firma Compaq Computer jest niekwestionowanym liderem na rynku komputerów przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych. Firma ma ponad 11-proc. udział w światowej sprzedaży notebooków i 14-proc. w sprzedaży desktopów. Popyt na komputery z logo Compaq był w ostatnim kwartale bardzo duży. Desktopy tego wytwórcy w ostatnim czasie znajdują więcej klientów niż innych producentów. Ten stan utrzymuje się już od października 1998 r.

"Compaq wygrywa dzięki znakomitemu stosunkowi jakości do ceny produktów, wykorzystaniu najnowszych technologii, rzetelnej opiece serwisowej oraz łatwości zakupu sprzętu. W przeciwieństwie do wielu konkurentów, którzy wycofali się z rynku komputerów domowych, Compaq wciąż pozostaje liderem. Oznacza to, iż umiemy dostarczać właściwie produkty, we właściwym miejscu i we właściwym czasie" - stwierdził Mike Larson, szef działu produktów przeznaczonych na rynek konsumencki.

Więcej informacji: www.idg.net