Compaq z Athlonem 1,4 GHz

Compaq wprowadził na rynek nowy model komputera z serii Presario. Będzie on wykorzystywał najszybszy jak dotąd procesor AMD - Athlon 1,4 GHz.

Compaq wprowadził na rynek nowy model komputera z serii Presario. Będzie on wykorzystywał najszybszy jak dotąd procesor dla pecetów - AMD Athlon 1,4 GHz. Jednocześnie wraz z premierą Presario 7000Z, opartego na nowym procesorze Athlon, koncern wprowadził także do sprzedaży model Presario 5000Z. Wykorzystuje on drugi, udostępniony w zeszłym tygodniu przez AMD, procesor - Duron 950 MHz. Compaq jest trzecim producentem komputerów, który zdecydował się na wykorzystanie 1,4 GHz Athlona w swoich zestawach. Wcześniej uczyniły to firmy Polywell oraz Xi Computer.

Presario 7000Z w najtańszej konfiguracji kosztuje 1277 USD. Za tę cenę użytkownik otrzyma komputer wyposażony w 128 MB pamięci DDR, dysk twardy o pojemności 20 GB, napęd CD-ROM 48x oraz 17" monitor. Według producenta Presario 7000Z, poprzez zastosowanie w nim ultraszybkiego procesora oraz pamięci DDR, znacznie zwiększającej wydajność całego systemu, jest przeznaczony przede wszystkim dla entuzjastów, wymagających aplikacji multimedialnych. Użytkownicy, którzy zdecydują się na włączenie do zestawu napędu DVD-R, otrzymają bezpłatnie pakiet do obróbki wideo - MyMovieStudio.

Presario 5000Z, który w najtańszej wersji jest wyposażony w 64 MB RAM, HDD 20 GB i 15" monitor, kosztuje 779 USD.


Zobacz również