Computex 2006: Foxconn ma najlepszą płytę dla AMD?

Na konferencji prasowej, która miała miejsce na Computeksie, Foxconn wraz z NVIDIĄ, AMD, Doby oraz producentem pamięci Corsair oficjalnie zaprezentowali płytę główną C51XEM2AA, która zdaniem zebranych przedstawicieli jest jedną z najlepszych o ile nie najlepszą płytą główną dla procesorów AMD AM2.

C51XEM2AA to pierwszy produkt Foxconna dla segmentu najbardziej wymagających konsumentów. Producent ten dla niektórych może być stosunkowo mało znany, jednak zajrzyjcie do swoich obudów i spójrzcie np. na napisy na wszelkich złączach a dowiecie się, że Foxconn dostarcza komponenty i produkuje od wielu lat większość płyt głównych na świecie. Teraz firma zamierza rozpropagować własną markę na rynku klientów końcowych. Wspomniana płyta jest pierwszym tak zaawansowanym modelem w historii firmy.

Computex 2006: Foxconn ma najlepszą płytę dla AMD?

Ciekawe stoisko Foxconna, na którym odbywały się rozgrywki sieciowe (firma jest sponsorem lokalnych Cybermistrzostw)

Jednocześnie jest wychwalana pod niebiosa przez NVIDIĘ oraz Corsaire'a za niezwykle rozbudowane możliwości konfiguracji BIOS-u. Wyposażono ją w chipset NVIDIA nForce 590 SLI i podstawkę AMD AM2. Samą płytę wykonano z 6-warstwowego laminatu, co zwiększa koszty produkcji lecz ma gwarantować lepszą stabilność komputera. Na wzór płyt Asusa, gniazda PCI Express x16 odsunięto od siebie dość znacznie aby poprawić odprowadzanie ciepła z kart graficznych. Sekcja zasilania jest bardzo rozbudowana i zawiera bardzo dobre regulatory napięć firmy Falco. Karty graficzne otrzymały układ zasilania.

Computex 2006: Foxconn ma najlepszą płytę dla AMD?

Konferencja prasowa i uruczysta premiera najnowszej i pierwszej płyty głównej Foxconna dla najbardziej wymagających graczy. Od lewej - szefowa chińskiego oddziału AMD, przedstawiciel Foxconna, wiceprezez firmy Corsair, wiceprezes Foxconn, dyrektor działu PC w Dolby oraz dyrektor MCP w NVIDII

Computex 2006: Foxconn ma najlepszą płytę dla AMD?

Płyta główna Foxconn C51XEM2AA - wzorcowy model wybrany przez NVIDIĘ

Informacje o ewentualnych błędach w działaniu płyty wyświetlane są na 2-cyfrowym wyświetlaczu LED. BIOS pozwala na dokonywanie dziesiątek ustawień pamięci, procesora i chipsetu, a co ważne dla osób lubujących się w przetaktowywaniu systemu - zmiany dokonywane są w bardzo małych skokach. Ustawienia BIOS-u mogą być przechowywane jako oddzielne profile.

Płytę tę NVIDIA wybrała jako model wzorcowy dla swojego nowego chipsetu nForce 590 SLI.