Computex 2006: Kingston i jego odtwarzacz

Firma znana dotychczas głównie z produktów do składowania danych, zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie przenośny odtwarzacz plików multimedialnych. K-PEX, bo tak nazwane zostało urządzenie, dostępny będzie w dwóch wersjach, 1- i 2-gigabajtowej.

Początkowo odtwarzacz będzie można kupić w Azji (trafi na tamtejszy rynek w sierpniu), a w późniejszym terminie także na innych kontynentach. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 2", za pomocą którego można kontrolować odtwarzanie plików w formatach MP3, OGG i WAV, jak też oglądać filmy AVI, MPEG 1/2/4, WMV i ASF. Wśród obsługiwanych formatów dokumentów znalazły się także formaty tekstowe i grafika (JPEG).

Computex 2006: Kingston i jego odtwarzacz

Odtwarzacz multimedialny Kingston K-PEX

Pozostałe funkcje urządzenia to m.in. wbudowany dyktafon oraz kompatybilność z formatem kart pamięci SecureDigital (odczyt danych z tych nośników umożliwia specjalny slot). Odtwarzacz dysponuje własnymi głośnikami, obsługuje też interfejs USB 2.0. Jego wymiary wynoszą 94 x 46 x 14 mm, a waga - 65 g. Chociaż nie ustalono jeszcze oficjalnych cen odtwarzacza, ocenia się, iż wersja z mniejszą ilością pamięci będzie kosztować 120-130 USD, a model 2 GB - 170-180 dolarów.