Computex 2006: Multimedia od Benq

Firma Benq zaprezentowała podczas targów Computex 2006 centrum multimedialne DMP300. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z "pecetami" zbudowanymi w oparciu o platformę Viiv Intela.

Computex 2006: Multimedia od Benq

BenQ DMP300

Odtwarzacz potrafi bezprzewodowo komunikować się z komputerem PC i odtwarzać zapisane na jego dysku pliki. Benq DMP300 wyposażony jest w procesor multimedialny Nexperia Philipsa, dzięki któremu urządzenie bez problemu odtwarza najpopularniejsze formaty audio (MP3, WMA, PCM), wideo (MPEG 1/2/4, WMV, Divx, Xvid) oraz graficzne (m.in. JPG oraz BMP). Za odtwarzanie plików oraz zarządzanie kolekcją multimediów odpowiedzialne jest oprogramowanie Mediabolic.

Odtwarzacz wyposażony jest w komplet wyjść audio i wideo (m.in. composite, component, s-video oraz HDMI, a także S/PDIF) oraz standardowe złącze ethernet, trzy porty USB 2.0 i bezprzewodową kartę sieciową. Urządzenie obsługuje standardy Universal Plug and Play (UPnP) oraz Digital Living Network Alliance (DLNA). Benq DMP300 sprzedawany będzie w komplecie z pilotem.

Ceny urządzenia oraz terminu wprowadzenia go do sprzedaży na razie nie podano.