Computex 2008 - najciekawsze gadżety targów

Zakończone w sobotę targi Computex 2008 nie obfitowały raczej w zbyt wiele przełomowych wydarzeń - być może dlatego, że większość prezentowanych rozwiązań i technologii zapowiedziano wcześniej. Na imprezie tej rangi nie mogło jednak zabraknąć gadżetów na poły innowacyjnych, niekiedy śmiesznych, a nierzadko - dziwnych. Cyfrowe ramki fotograficzne z funkcją drukowania, małe roboty walące się w głowę młotkiem po nadejściu nowej wiadomości IM lub e-mail czy prototypowe interfejsy użytkownika - to tylko niektóre z nich.

Bramy Computeksu 2008 otwarto 3 czerwca, a zamknięto cztery dni później. Targi odbywające się rokrocznie w stolicy Tajwanu, Taipei, to druga pod względem wielkości impreza tego typu na świecie. W przeciwieństwie do niektórych wystaw, Computex cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca liczba wystawców, stoisk i zwiedzających je gości. W tym roku na targach rządziły tanie laptopy, oficjalną premierę miała również pierwsza platforma mobilna AMD - Puma, procesory Intel Atom i układy Nvidia Tegra. Oprócz tego byliśmy świadkami premier nieco mniejszego kalibru, które pokrótce omawiamy poniżej.

Asus mocny nie tylko w gębie

Firma Asustek była na tegorocznym Computeksie bardzo widoczna (bądź co bądź jest to spółka tajwańska). Oprócz nowych modeli tanich laptopów Eee PC Tajwańczycy pokazali również projekt VirtualReal - nową metodę interakcji użytkownika z komputerem. System działa w oparciu o dwa wyświetlacze - nad górnym znajduje się kamera rozpoznająca ruchy i gesty użytkownika, dolny (dotykowy) służy jako klawiatura. Producent przyznaje jednak, że nie ma na razie żadnych planów komercyjnego wdrożenia systemu, który pozostaje na razie na etapie prac koncepcyjnych.

Asustek zaprezentował interfejs VirtualReal

Asustek zaprezentował interfejs VirtualReal