Computex 2008 - tanie laptopy rządzą

3 czerwca otwarte zostały podwoje kolejnej edycji targów Computex, drugich pod względem wielkości targów komputerowych na świecie. Impreza odbywająca się rokrocznie w stolicy Tajwanu, Taipei, jest okazją dla producentów sprzętu i elektroniki użytkowej do zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć. Co ważne, w przeciwieństwie do niektórych imprez tego typu, Computex cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca z każdym rokiem liczba wystawców i stoisk.

W ubiegłym roku Computex odwiedziło ok. 130 tys. osób (z czego niemal 30 tys. to goście zagraniczni) które mogły zapoznawać się z produktami ponad 1330 firm rozlokowanych na niemal 3 tysiącach stoisk. W tym roku liczba stoisk ma być o ponad połowę większa - 4495 tzw. "booths", na których swoje nowinki pokaże ok. 1600 wystawców. Organizatorzy spodziewają się, że imprezę odwiedzi co najmniej tylu gości co w 2007 r. W tym roku powierzchnia wystawowa powiększyła się o dodatkową halę, a mimo to nie wystarczyło miejsca dla wszystkich firm chętnych do pokazania się w Taipei. Część hal znajduje się w centrum Taipei, a część - w podmiejskiej dzielnicy Nangang (kto zechce obejść całe targi, będzie musiał skorzystać ze zorganizowanego specjalnie w tym celu transportu autobusowego).

Część hal wystawowych Computeksu 2008 znajduje się tuż obok najwyższego wieżowca świata, Taipei 101

Część hal wystawowych Computeksu 2008 znajduje się tuż obok najwyższego wieżowca świata, Taipei 101

Bez niespodzianek?

Regułą staje się, że o nowościach produktowych opinia publiczna jest informowana zanim zostaną one zaprezentowane. Nie inaczej jest w przypadku Computeksu - o wielu nowościach wiemy już od kilku dni lub nawet tygodni.