Computex 2009: VTX3D - nowy gracz na rynku kart graficznych

Firma Tul Corporation poinformowała na targach Computex 2009 o stworzeniu nowej marki kart graficznych - VTX3D. Będzie ona posiadała w swojej ofercie produkty zbudowane w oparciu o GPU największego konkurenta Nvidii, czyli AMD.

Ranking PC Worlda - karty graficzne.

Firma Tul Corporation jest już właścicielem znanej na naszym rynku marki PowerColor. Jej szefowie doszli jednak do wniosku, że warto zainwestować w kolejną - VTX3D. Będzie się ona zajmowała produkcją kart graficznych opartych wyłącznie o układy AMD. Docelowo znajdą się wśród nich zarówno modele przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników jak również takie, które z powodzeniem będą mogły posłużyć do budowy komputera typu HTPC (Home Theater Personal Computer - komputer pełniący rolę domowego centrum multimedialnego).

"Wierzymy, że przemysł kart graficznych wciąż ma duży potencjał do rozwoju w najbliższej przyszłości, a wielu konsumentów wciąż szuka odpowiedniej dla siebie marki na rynku - oto dlaczego stworzyliśmy VTX3D" - powiedział Willie Huang, dyrektor sprzedaży VTX3D. "Korzystając z technologii AMD oraz utalentowanego zespołu VTX3D jesteśmy gotowi do stworzenia silnej marki w tej mocno konkurencyjnej branży" - dodaje Huang.

Jeszcze w tym miesiącu powinny się pojawić pierwsze produkty nowego gracza oparte na układach Radeon HD 4890, 4870, 4850, 4770, 4650 i 4350 (zabraknie jednak wśród nich najwydajniejszego Radeona HD 4870 X2). Będą one zbudowane na bazie referencyjnych konstrukcji AMD.

Oficjalna strona VTX3D.