Computex 2009: iFixit, czyli jak wymienić ekran w iPhonie (wideo)

Podczas targów Computex 2009 firma Apple zapowiedziała, że już niedługo zamierza uruchomić specjalny dział bazujący na koncepcji iFixit. Witryna ma oferować rozbudowaną kolekcję poradników szczegółowo opisujących jak naprawić lub wymienić konkretne elementy w urządzeniach Apple.

Kyle Wiens, CEO iFixit, powiedział na targach Computex 2009, że firma zbudowała platformę, która umożliwia użytkownikom dzielenie się doświadczeniami z zakresu naprawy i obsługi urządzeń elektronicznych. W tym roku podjęto decyzję o utworzeniu oddzielnego segmentu iFixit dla Apple. Pomysłodawcy projektu wierzą, że dzięki witrynie wiele osób będzie mogło podzielić się swoim doświadczeniem i wzajemnie sobie pomóc.

Strona powstanie na platformie Amazon EC2. Głównym założeniem technicznym serwisu jest dostosowanie go do jak największej liczby potencjalnych odbiorców oraz urządzeń docelowych. Na stronie będzie można również kupić wszystkie potrzebne elementy.

Podczas prezentacji na targach Computech 2009 pokazano jak można samodzielnie wymienić rozbitą szybę w smartfonie iPhone 3G. Cała operacja, wraz z komentarzem, zajęła około 45 minut (materiał w jęz. angielskim):