Computex 2009: laptop na platformie Snapdragon pod koniec roku

Firma Inventec zapowiedziała, że w czwartym kwartale tego roku wprowadzi na rynek pierwsze modele laptopów, których sercem będzie mikroprocesor Snapdragon firmy Qualcomm.

Jak kupować netbook

Inventec to jeden z największych na świecie producentów przenośnych komputerów osobistych. Firma przygotowuje sprzęt dla najbardziej znanych na świecie marek laptopów.

Podczas trwających targów Computex 2009, Inventec zapowiedział, że jeszcze w tym roku doczekamy się premiery pierwszych laptopów wyposażonych w mikroprocesor Snapdragon firmy Qualcomm.

Snapdragon oparty jest o układ Arm (więcej w artykule "Computex 2009 pod znakiem netbooków") i po premierze ma stworzyć pierwszą realną konkurencję dla platformy Intel Atom. Mikroprocesor ma zaoferować dłuższy czas pracy baterii, mniej wymaganej przestrzeni oraz lepsze zintegrowanie z sieciami 3G.

Model referencyjny netbooka działa w środowisku Linux Millos, oferuje ekran o przekątnej 10,1 cali oraz procesor 1 GHz Snapdragon. Ekran oferuje rozdzielczość 1024 na 600 pikseli, dysk 64GB flash i zintegrowaną bezprzewodowy 3G. Waży około 800 gram. Qualcomm określił urządzenie jako "smartbook" by odróżnić go od innych netbooków.

Więcej informacji w materiale wideo (jęz. angielski):