Computex 2009: tajwański netbook z dwoma systemami - Windows XP i Androidem

Tajwański Institute for Information Industry zaprezentował na targach Computex 2009 interesujący prototypowy netbook pozwalający użytkownikowi na wybór pomiędzy dwoma systemami - Windows XP i Google Android. Urządzenie może się ponadto pochwalić dwoma procesorami (ARM i x86) oraz odłączanym dotykowym wyświetlaczem LCD.

Ranking PC Worlda - netbooki.

Na rynku netbooków trwa zażarta walka pomiędzy Windows XP (Vistę można z powodzeniem pominąć), a systemami opartymi na Linuksie takimi jak Moblin, czy Android.

Computex 2009: tajwański netbook z dwoma systemami - Windows XP i Androidem

Tajwańska nowość z dwoma systemami

Tajwański Institute for Information Industry zaprezentował na targach Computex 2009 bardzo interesujący prototypowy netbook, który godzi dwa konkurencyjne obozy. Urządzenie pozwala bowiem na pracę w dwóch różnych środowiskach - Microsoft Windows XP i Google Android.

Netbook składa się z 7,6-calowego wyświetlacza LCD, który wyposażono w technologię dotykową. Stanowi on osobny, odłączany od reszty moduł (może pracować niezależnie), w którego środku umieszczono wykorzystywany przez Androida 533-megahercowy procesor Samsung AMR. Za obsługę Systemu Windows odpowiada natomiast umieszczony pod klawiaturą 1,6-gigahercowy procesor Via C7.

Computex 2009: tajwański netbook z dwoma systemami - Windows XP i Androidem

Tajwańska nowość z dwoma systemami

Podstawowy OS komputera to Android. Jeżeli natomiast będziemy chcieli uruchomić program korzystający z platformy x86, automatycznie uruchomi się Windows XP.

Urządzenie dysponuje bateriami, które powinny pozwolić mu na 8-10 godzin pracy bez podłączenia do gniazdka, natomiast koszty jego produkcji, wedle szacunków, mogą być o około 50 dolarów wyższe niż zwykłego netbooka.

Obecnie tajwański Institute for Information Industry poszukuje firmy zainteresowanej produkcją oraz sprzedażą komputera.