Computex 2012: Asus Transformer AiO, czyli dwa OS-y i "tryb" 18-calowego tabletu

Asus przedstawił bardzo interesujący komputer typu AiO (All-in-One) - model Transformer AiO. Jest to 18,4-calowe urządzenie, które nie dość, że dysponuje dwoma systemami operacyjnymi, to jeszcze cechuje się hybrydową konstrukcją pozwalającą mu pracować jako ogromny tablet!

Asus Transformer AiO (all-in-one; patrz na komputer Apple iMac) przygotowany został z myślą o systemie Windows 8, któremu oddaje do dyspozycji 18,4-calowy dotykowy (10-punktowy) wyświetlacz. Urządzenie, które zbudowane zostało w oparciu o 22-nanometrowy procesor Intel Ivy Bridge, wyróżnia się hybrydową konstrukcją, dzięki której może zostać odłączone od stacji bazowej. Jeżeli się na to zdecydujemy, otrzymujemy do dyspozycji ogromny tablet, który automatycznie przejdzie w tryb pracy pod kontrolą systemu Google Android 4.0.

Jak to działa możecie sprawdzić na własne oczy oglądając poniższy film:

Niestety obecnie firma Asus trzyma w wielkiej tajemnicy informacje dotyczące specyfikacji oraz ceny urządzenia. Jeżeli was zainteresowało, zapraszam do zapoznania się z równie ciekawymi przenośnymi ultrabookami, które też z niecierpliwością czekają na pojawienie się na rynku "tabletowego" systemu Microsoftu.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: