Computex 2019: czego się spodziewać?

Targi Computex 2019 rozpoczną się w Tajpei 28 maja i potrwają do 1 czerwca. Czego możemy się po nich spodziewać?

Spis treści

Computex jest drugim co do wielkości pokazem technologicznym na świecie - zaraz po CES 2019. O ile jednak CES obejmuje wszystkie urządzenia, w tym smartfony, o tyle na Computex prezentowane są przede wszystkim komputery, laptopy oraz podzespoły. Oto, czego spodziewamy się po największych graczach na rynku.

AMD

Konferencja AMD poprzedzi targi - rozpocznie się 27 maja, a poprowadzi ją sama szefowa firmy, dr Lisa Su, która prowadziła też prezentację na CES, a w wywiadzie na nim zapowiadała, że AMD może stać się najsilniejszą marką gamingową. Ma szczegółowo omówić nowe produkty, w tym procesory AMD 3000, tworzone w procesie litograficznym 7nm, a które mają pojawić się na rynku w trzecim kwartale b.r. Spodziewamy się usłyszeć także o płycie głównej X570 i grafice AMD Navi 10 - jednak o niej mniej, ponieważ bardziej obszerny pokaz ma mieć miejsce na późniejszych targach E3.

Zobacz również:

  • Płyty MSI X570 oraz B550 otrzymują aktualizację BIOS

Asus

Na tych targach Asus jest u siebie w domu - to właśnie w Tajpei ma swoją główną siedzibę. I co ciekawe - stosunkowo niedaleko od miejsca pokazów. O firmie było cicho od stycznia, kiedy zaprezentowała ZenBook S13 i ROG Mothership, więc spodziewamy się mnóstwa nowych rzeczy, w tym laptopów i smartfonów. Na ostatnich targach zapowiedziano ROG Phone, a ponieważ od tego czasu minęło 12 miesięcy, z pewnością coś jest na rzeczy.

Intel

AMD rozpoczyna, a jego główny rywal rusza dzień później. Intel zapowiedziany jest na 28 maja, a prezentację poprowadzi Gregory Bryant. Czego się spodziewamy? Przede wszystkim informacji o Project Athena - czyli nowej klasy laptopach, wykorzystujących mniejsze podzespoły, jak płyty główne Lackfield. Ujawniono je na CES - hybrydowe procesory 12mm będą mieć wiele ciekawych technologii, w tym Foveros 3D. Z pewnością zobaczymy także procesory 10nm Ice Lake, dedykowane zastosowaniom mobilnym. Dla desktopów powinniśmy zobaczyć nowe modele Cascade Lake X, zbudowane w tym samym procesie 14nm co LGA2066 i Skylake X.

Computex 2019: czego się spodziewać?

Pozostali

Oprócz tych trzech największych graczy, pojawią się także inne duże marki, jak Nvidia czy Microsoft. Jednak wiemy, że Nvidia trzyma najlepsze na E3, a Microsoft nie zapowiada niczego szczególnego - spodziewamy się kolejnych wieści o HoloLens2. Swoje nowe produkty pokażą MSI, Gigabyte i producenci podzespołów. najciekawiej zapowiada się Corsair, który ma pokazać next-genową pamięć LED, taktowanś na 5000 MHz.

O wszystkich ciekawych nowościach będziemy Was informować na bieżąco!