Computex jak Fenix z popiołów

Tegoroczna edycja tajwańskich targów komputerowych Computex 2003 ma być największą w historii. Jest to zaskakujące biorąc pod uwagę zagrożenie SARS, które zmusiło organizatorów do przesunięcia terminu imprezy z początku czerwca na koniec września.

Informację o spodziewanym sukcesie targowym przekazała organizacja TCA skupiająca tajwańskich producentów sprzętu komputerowego. Potwierdza to także CRTRA, rada chińska ds. rozwijania stosunków handlowych z zagranicą.

22 września w Taipei mamy zobaczyć aż 1195 wystawców, co stanowi 8% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Firmy zajmą ok 2470 stoisk, co jednak jest na razie wartością szacunkową, ponieważ organizatorzy cały czas otrzymują zgłoszenia od nowych wystawców.

W związku z takim obrotem spraw, władze Taipei zdecydowały się na otwarcie dla wystawców i zwiedzających nowej hali wystawowej A21, która stanie obok dobrze już znanego obiektu wystawienniczego 101.

Początkowo Computex planowany był na 2-6 czerwca. Z powodu zagrożenia wirusem SARS termin przesunięto na 22-26 września.