Connect i Express - CES-owe nowości od SanDisk

Amerykańska firma SanDisk zaprezentowała na odbywających się w Las Vegas targach CES dwa nowe, ciekawe przenośne odtwarzacze audio - modele Sansa Connect oraz Sansa Express. Pierwszy wyróżnia się wbudowanym modułem Wi-Fi, drugi - niewielkimi rozmiarami. Wspólną cechą obu urządzeń jest obsługa plików MP3 i WMA.

Sansa Connect

Sansa Connect

Posiadacz Sansa Connect dzięki wyposażeniu urządzenia w obsługę bezprzewodowej sieci może np. korzystać z internetowych rozgłośni radiowych, a także w łatwy sposób kopiować muzykę pomiędzy odtwarzaczem i komputerem PC. Co więcej, dzięki porozumieniu SanDisk z niektórymi internetowymi sklepami muzycznymi, klienci będą mogli kupować muzykę online za pośrednictwem odtwarzacza.

Urządzenie wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,2" (można na nim również wyświetlać zdjęcia). Standardowo odtwarzacz dysponuje 4 GB pamięci flash - aczkolwiek pamięć można rozszerzyć korzystając ze złącza kart microSD. Co ciekawe, wyposażono go także w głośnik (oraz, rzecz jasna, port umożliwiający podłączenie słuchawek), podświetlone przyciski oraz złącze USB 2.0. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy (producent nie podał na razie, na ile godzin słuchania muzyki wystarczy w pełni naładowany akumulator).

Sansa Connect mierzy 5,2 x 8,8 x 1,7 cm. W pierwszej kolejności odtwarzacz dostępny będzie w USA - tam będzie go można kupić już w marcu, w cenie ok. 250 USD. Jak udało nam się dowiedzieć od przedstawicieli firmy, w Europie urządzenie powinno pojawić się w drugim kwartale 2007 r.

Druga nowość - model Sansa Express - to zdecydowanie prostsze urządzenie. Wyglądem przypomina ono pendrive'a (można podłączyć je bezpośrednio do portu USB, bez kabla). Wyposażono je w kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,1", 1 GB pamięci flash (z opcją rozszerzenia do 3 GB za pomocą kart pamięci MicroSD), wbudowany tuner radiowy (z opcją nagrywania programu), funkcję dyktafonu, podświetlone przyciski oraz baterię litowo-jonową, która, wedle zapewnień przedstawicieli firmy, powinna wystarczyć na 15 godzin pracy.

Sansa Express

Sansa Express

Sansa Express mierzy 2,5 x 7,8 x 1,6 cm. Odtwarzacz w marcu dostępny będzie zarówno w USA, jak i w Europie - jego cenę ustalono na 60 USD.

Więcej informacji: Sandisk.


Zobacz również