Contra - gra na środę

Contra to jedna z gier, którą można określić jako "kultowa" i nie będzie to brzmiało przesadnie. Jej kariera zaczęła się w 1987 roku na automatach. Contra zdobyła dużą popularność, dlatego dość szybko została przeniesiona na domowe konsole. W Polsce gra znana jest dzięki Pegasusowi.

Zapraszamy także do pobrania innych gier dnia:

Rubik.s.Snake

Icertitude

Tube Dude Man

Zobacz wszystkie gry dnia!

Contra to gra którą starszym graczom zdecydowanie nie trzeba przedstawiać. Firma Softendo umożliwia nam powrót do tego klasycznego tytułu przy którym właściciele Pegasusa (czy też konsoli NES) spędzili wiele niezapomnianych chwil. Po raz kolejny mamy okazje przedzierać się przez dżunglę opanowaną przez wrogie oddziały. Przy użyciu pokaźnego arsenału, eliminujemy wszystko co staje na naszej drodze niestrudzenie brnąc do przodu.

Co ciekawe Contra pojawiła się z kilkoma wersjami fabuły. W wersji japońskiej na małą wyspę spada meteoryt z kosmitami planującymi podbój naszej planety. Obcym pomagają członkowie organizacji terrorystycznej, a naszym zadaniem jest wyeliminowanie zagrożenia. W wersji europejskiej przeciwnikami są roboty. Wersja amerykańska natomiast różni się od japońskiej miejscem oraz czasem, ale zwalczanie kosmitów jest nadal naszym głównym celem.

Zobacz również:

  • Uwaga - ważna aktualizacja urządzeń Apple. Grozi im Pegasus
  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5

Contra to tytuł dzieki któremu możemy przypomnieć sobie jak kiedyś wyglądały prawdziwe "hiciory". Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom Contra wcale nie jest grą łatwą.

Zapraszamy do pobrania Contra