Contra powraca! Kultowa seria gier doczeka się nowej odsłony

Firma Konami właśnie ujawniła nową odsłonę serii Contra. Fani cyklu mogę mieć jednak pewne powody do obaw.

fot. Konami

Contra to seria gier akcji, której początki sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Obecnie w skład cyklu wchodzi już kilkanaście tytułów, a ostatni - Contra: Rogue Corps, zadebiutował w 2019 roku, jednak nie zdobył zbytniej popularności. Tym razem jednak, firma Konami, we współpracy z TiMi Studio Group, przygotowuje dla nas "nową, oryginalna odsłonę serii Contra, wzbogaconą o zupełnie nową grafikę, ulepszenia rozgrywki i nie tylko", która wyraźnie oddaje hołd pierwszej, kultowej już części serii.

Contra Returns, bo o niej mowa, zaoferuje nam: ponad 200 poziomów, nowe postacie, dodatkowe wątki fabularne, rozbudowany system modyfikacji broni i postaci, a także liczne tryby rozgrywki. Otrzymaliśmy także pierwszy zwiastun produkcji, który pokazuje nam, jak nowa Contra sprawuje się w akcji.

Zobacz również:

  • Contra - powrót kultowej gry. Sprawdź, skąd pobrać za darmo
  • PES 2022 - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [27.07.2021]

Teraz jednak pora na gorszą część wiadomości. Contra Returns powstaje wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych z Androidem lub iOS. Gra będzie darmowa (choć oczywiście pojawią się opcjonalne mikropłatności) i dostępna za pośrednictwem Google Play i Apple Store (gdzie już możecie dokonać wstępnej rejestracji). Premiera Contra Returns odbędzie się już 26 lipca (w Ameryce Północnej). Do Europy gra ma trafić "wkrótce".

Zobacz również: Xbox Cloud Gaming już dostępny na PC, iPhone i iPad