Contribute - zarządzanie treścią strony WWW

Koncern Adobe wprowadza kolejną wersję narzędzia do publikacji i zarządzania treścią stron internetowych. Contribute 4 niesie ze sobą takie nowości jak obsługa animacji Flash czy też funkcje ułatwiające prowadzenie bloga.

Contribute - zarządzanie treścią strony WWW
Praca w Contribute - wzbogacanie serwisu internetowego o nowe treści (modyfikacja tekstu, czy dodawanie grafik) - przypomina raczej posługiwanie się edytorem tekstowym niż narzędziem dla webmasterów. Aplikacja skierowana jest głównie do osób nie mających na co dzień styczności z projektowaniem i tworzeniem stron WWW, dlatego też do korzystania z niej nie jest wymagana znajomość HTML (tworzenie stron umożliwia integracja z edytorem WYSIWYG Dreamweawer).

Contribute 4 bez dodatkowej konfiguracji obsługuje takie serwisy blogowe jak Blogger, Typepad czy Wordpress. Pozwala także na publikację treści bezpośrednio z przeglądarki internetowej (przesyłanie materiałów i łączy odbywa się automatycznie, z zachowaniem formatowania). Zostało również lepiej zintegrowane z pakietem Microsoft Office. Przydatnym usprawnieniem jest obsługa systemu "pzreciągnij i upuść".

Cobtribute 4 jest dostępne w wersjach dla systemów operacyjnych Windows (2000/XP) i Mac OS X (10.3.9 i nowsze) w sugerowanej cenie detalicznej 149 USD. Koszt aktualizacji z poprzedniej wersji wynosi 79 dolarów. Dostępna jest także 30-dniowa wersja demonstracyjna programu dla systemu Windows oraz Mac OS X.

Więcej informacji: Adobe