ConvertX PX-TV402U - konwerter z tunerem TV

W ofercie firmy Plextor pojawił się kolejny, sprzętowy konwerter wideo z serii ConvertX. Tym razem urządzenie o symbolu PX-TV402U posiada dodatkowo wbudowany tuner telewizyjny i może pełnić rolę cyfrowego magnetowidu.

ConvertX PX-TV402U - konwerter z tunerem TV

ConvertX PX-TV402U: sprzętowy konwerter wideo firmy Plextor, z wbudowanym tunerem TV

Konwerter ConvertX PX-TV402U może już zatem pełnić rolę cyfrowego magnetowidu wideo (urządzenia określanego mianem PVR - Personal Video Recorder). Możemy przy jego pomocy rejestrować dowolny program telewizji satelitarnej lub kablowej na twardym dysku komputera. Podczas przechwytywania jest on konwertowany 'w locie' na formaty MPEG-4, MPEG-2 (DVD), lub MPEG-1 (VCD). Jest to także pierwszy, cyfrowy magnetowid wideo, mogący poszczycić się certyfikatem DivX Networks. Poza rejestrowaniem obrazu z tunera telewizyjnego, do dyspozycji użytkownika jest oczywiście tradycyjna opcja przechwytywania wideo z kamery cyfrowej.

W zestawie z konwerterem znajdziemy oprogramowanie Intervideo WinDVR, które umożliwia oglądanie telewizji, pauzowanie oraz rejestrowanie wybranych programów. Z aplikacją zintegrowano specjalny moduł EPG (electronic programming guide) - TitanTV firmy Decisionmark - pozwalający na zaprogramowanie urządzenia i przykładowo, nagranie ulubionego serialu podczas naszej nieobecności. Do modelu PX-TV402U dołączono również odpowiednie oprogramowanie do authoringu DVD - Intervideo WinDVD Creator.

Najnowszy model Plextora z serii ConvertX zaopatrzono w kompozytowe gniazdo video, s-video, kompozytowe gniazdo audio, oraz złącze RF/Coaxial. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez port USB 2.0. Zalecana przez producenta konfiguracja komputera, dzięki której bezproblemowo obsłużymy PX-TV402U, to maszyna z procesorem Pentium 4 1,8 GHz, 512 MB pamięci RAM, 10 GB wolnej przestrzeni dyskowej, system operacyjny Windows 2000, XP w wersjach Pro oraz Home. Urządzenie trafi do sprzedaży na rynek amerykański już we wrześniu za 199 USD. Niestety, nie jest jeszcze znana ostateczna data wprowadzenia tego produktu w Europie.

Więcej informacji: Plextor