ConvertX PX-TV402U - tuner z Divixem

Alstor wprowadza do swojej oferty ConvertX PX-TV402U - pierwszy na świecie zewnętrzny tuner TV, umożliwiający zapis programów telewizyjnych z jednoczesną kompresją w czasie rzeczywistym do formatu DivX.

Pojawienie się tego urządzenia sygnalizowaliśmy w artykule ConvertX PX-TV402U - konwerter z tunerem TV.

PX-TV402U

PX-TV402U

Nowy tuner z możliwością nagrywania materiałów wideo z telewizji przy jednoczesnej kompresji obrazu do formatu Divx, co pozwala na zmniejszenie objętości nagrań o 2/3, w porównaniu ze standardową kompresją MPEG. Nietypowe możliwości PX-TV402U zawdzięcza układowi, który potrafi sprzętowo kompresować materiał wideo w formatach DivX, MPEG-4, MPEG-2 oraz MPEG-1. Urządzenie podłącza się do komputera za pośrednictwem portu USB 2.0. Dodatkowo, urządzenie umożliwia bezpośredni zapis nagrywanych programów na płytach DVD.

Planowanie nagrań ułatwia wbudowana funkcja EPG (Electronic Programming Guide). Oczywiście, oprócz nagrywania telewizji, możliwe jest również zgrywanie materiałów wideo z kamer i magnetowidów.

Niestety "time shifting" - czyli jedna z istotniejszych funkcji cyfrowego magnetowidu, umożliwiająca odtwarzanie materiałów w trakcie ich nagrywania - jest dostępna jedynie przy korzystaniu z kompresji MPEG-1 lub MPEG-2.

W zestawie dołączanym do tunera znajduje się oprogramowanie WinDVR (do oglądania i zgrywania sygnału video) oraz WinDVD Creator (umożliwiające przechwytywanie, obróbkę materiału oraz authoring płyt DVD). Obydwa programy są w polskiej wersji językowej.

Oprócz wspomnianego już oprogramowania, do urządzenia dodano: podręcznik użytkownika, instrukcję instalacji, kable: audio/video, S-Video, USB, zasilający, zasilacz, przejściówkę scart oraz pilot bezprzewodowego sterowania.

Plextor PX-TV402U dostępny będzie w sprzedaży od połowy grudnia br. w cenie ok. 990 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją w ramach polskiego programu Plextor Exclusive Service.


Zobacz również