Cooler DFI jednak od Prolimatecha

Na początku tygodnia pisaliśmy o nowym coolerze DFI, który od razu zwrócił uwagę wszystkich overclockerów. Początkowo wszyscy sądzili, że urządzenie zbudowane zostało we współpracy z firmą Thermaltake. Okazuje się jednak, że cooler pochodzi od Prolimatecha, producenta raczej nieznanego na rodzimym rynku.

Serwis Clunk.org.uk postanowił dokładnie zbadać sprawę nowego coolera. Okazuje się, że identyczne urządzenie znajduje się już w sprzedaży w barwach firmy Prolimatech. Wyceniony na 59,90 euro cooler składa się z dwóch aluminiowych wież, które połączone są z rdzeniem sześcioma rurkami cieplnymi w kształcie litery U. Masa urządzenia to 790g, natomiast wymiary to 130 x 74 x 158,7 mm. Cooler sprzedawany jest bez wentylatora. Można jednak na nim zamontować dowolny wiatrak o maksymalnej wydajności powietrznej 57 CFM.

Cooler DFI jednak od Prolimatecha

Nowy cooler Prolimatecha (źródło: Caseking.de)

Czyżby więc cooler DFI w rzeczywistości nie był urządzeniem firmy? Wszystko na to wskazuje. Pewne źródła donoszą jednak, że DFI jest zainteresowane nowym coolerem, jako dodatkiem do własnych produktów. Urządzenie prawdopodobnie będzie oferowane wraz z kilkoma modelami płyt głównych z rodziny LanParty (wydajne modele dla overclockerów). Niestety, nie wiadomo, z którymi dokładnie.

Zobacz Ranking PC World.pl - układy chłodzenia