Cooler Master Cosmos S

Testujemy obudowę Cooler Master Cosmos S

Testujemy obudowę Cooler Master Cosmos S

Cooler Master Cosmos S

Obudowy Cooler Mastera z serii Cosmos nie są tanie, oferują jednak dużo więcej niż przeciętne konstrukcje za mniejsze pieniądze. Wyróżnia je nie tylko "kosmiczny" kształt, ale również wysoka jakość zarówno wykonania, jak i materiałów oraz przemyślany system wentylacji.

Przemyślana konstrukcja

Cooler Master Cosmos S

Cooler Master Cosmos S

Szkielet obudowy wykonano z grubego aluminium (1-1,5 mm) o specjalnie wzmocnionej konstrukcji (dodatkowe poprzeczki). W przeciwieństwie do innych modeli, np. Cooler Master Stacker 800 SE (w podobnej cenie), obudowa nie trzeszczy pod naciskiem, jest sztywna, a wszystkie zakończenia blach są odpowiednio wyprofilowane, aby ograniczyć do minimum liczbę odkrytych ostrych krawędzi.

Bardzo wygodnie zaprojektowano mocowanie paneli bocznych, które możemy zdjąć po odblokowaniu tylko jednego zaczepu, bez konieczności odkręcania śrubek. W środku mamy dużo miejsca na podzespoły (również płyty głównej wykonanej w standardzie Extendet ATX) i poprowadzenie wszystkich kabli. Obudowa jest dosyć wysoka (61x28x65 - wys. x szer. x gł.), dlatego producent dołącza przedłużacz do kabla zasilającego (ATX 2.0).

Cooler Master Cosmos S

Werdykt PCWK

Wewnątrz możemy zamontować cztery twarde dyski, które przykręcamy w specjalnej kieszeni schładzanej wentylatorem 120x120 mm. W obudowie zaprojektowano aż siedem gniazd na wentylatory z możliwością dołożenia kolejnych (chłodzenie dodatkowych kieszeni na dyski). Do wyposażenia należą trzy wentylatory 120x120 mm i jeden większy (średnica 15 cm), zamontowany na bocznej ściance. Zasilacz umiejscowiony jest na dole, bezpośrednio nad specjalnie zaprojektowanym otworem wentylacyjnym, który dodatkowo zabezpieczono filtrem antykurzowym. U góry wyprowadzono cztery gniazda USB, wyjście i wejście audio, złącze IE1394 i pojedyncze gniazdo eSATA.

Wymiary (wys. x szer. x gł.) 61x28x65 cm

Zatoki 5,25-calowe (liczba) 7

Gniazda na twarde dyski 3,5 cala (liczba) 4

Gniazda na wentylatory (liczba) 6

Informacje Madtech

tel. 061 8638146

http://www.madtech.pl

Cena 849 zł